Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wiceminister obrony Ukrainy: potrzebujemy hełmów i kamizelek kuloodpornych

0
Podziel się:

O potrzebach wojska mówił dziś wiceszef ukraińskiego MON.

Wiceminister obrony Ukrainy: potrzebujemy hełmów i kamizelek kuloodpornych
(PAP/EPA)

Hełmy, kamizelki kuloodporne oraz sprzęt niezbędny do działania zimą - to według pierwszego zastępcy Ministra Obrony Narodowej Ukrainy gen. dyw. Ołeksandra Liszczinskiego - największe materialne potrzeby armii.

Generał Liszczinskij był gościem Trzeciej Kieleckiej Konferencji Bezpieczeństwa, która towarzyszy XXII Międzynarodowemu Salonowi Przemysłu Obronnego. - _ Potrzebujemy przede wszystkim hełmów, kamizelek kuloodpornych oraz przygotowania naszej armii do warunków zimowych _ - powiedział podczas debaty.

Generał zwrócił uwagę na to, że wielu ukraińskich żołnierzy ginie na skutek ostrzeliwania ich pozycji z moździerzy oraz artylerii dalekiego zasięgu. - _ Powinniśmy mieć środki, które powinny nas chronić przed użyciem współczesnych rodzajów broni rażącej _ - powiedział, odpowiadając na pytanie o najpilniejsze potrzeby ukraińskiej armii w związku z działaniami we wschodnich obwodach kraju - donieckim i ługańskim.

Zdaniem głównego specjalisty w Ośrodku Studiów Wschodnich Andrzeja Wilka największym problemem dla ukraińskiej armii jest logistyka, która _ nie działa tak, jak powinna _ - ocenił.

Zwrócił uwagę na to, że niektóre bataliony ochotnicze zaczęły publikować w internecie listę artykułów, najbardziej potrzebnych na froncie. - _ To są głównie najprostsze środki łączności, umundurowanie _ - wyjaśnił.

Gen. Liszczinskij sporo miejsca poświęcił omówieniu obecnej sytuacji jego kraju. _ - Przeciwko Ukrainie prowadzona jest nie tylko wojna, nie tylko mówimy o ostrzałach i bombardowaniu, nie tylko broń pancerna jest angażowana, ale również prowadzona jest wojna informacyjna _ - powiedział gen. Liszczinskij.

Według niego Rosja dąży do zniszczenia integralności terytorialnej Ukrainy. - _ Teraz musimy walczyć o prawo do życia w niezależnym państwie demokratycznym. Te wydarzenia przypominają wydarzenia z 1 września 1939 roku _ - ocenił.

Sytuację w obwodach donieckim i ługańskim nazwał skomplikowaną. _ - To logiczna kontynuacja bezczelnej i cynicznej okupacji Krymu _ - powiedział. W jego ocenie, obecnie w działaniach przeciw Ukrainie, na jej terytorium bierze udział ponad 20 tys. osób, jak wyjaśniał _ większość z nich to wojskowi rosyjscy _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)