Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska pod lupą SLD

0
Podziel się:

- Do środy tylko i wyłącznie wydawała pieniądze, od dziś również odpowiada za drogi, kolej, lotniska. Rozpoczynamy rozliczanie minister Bieńkowskiej. Zegar ruszył - powiedział rzecznik partii.

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska pod lupą SLD
(Zbyszek Kaczmarek/East News)
bEEwRCwR

SLD rozpoczyna rozliczanie pracy wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej; zegar ruszył - poinformował rzecznik partii Dariusz Joński.

_ - Do wczoraj Elżbieta Bieńkowska tylko i wyłącznie wydawała pieniądze, od dziś nie tylko wydaje unijne pieniądze, ale również odpowiada za drogi, kolej, lotniska. Rozpoczynamy rozliczanie (pracy) minister Bieńkowskiej. Zegar ruszył _ - powiedział Joński na konferencji prasowej w Sejmie.

Bieńkowska do niedawna była ministrem rozwoju regionalnego, w środę prezydent Bronisław Komorowski powołał ją na stanowisko wicepremiera, ministra infrastruktury i rozwoju (MIR).

bEEwRCwT

Joński na konferencji prasowej zauważył, że _ z 5 miliardów euro na kolej wydatkowano tylko 700 milionów euro - czyli 15 proc. pieniędzy, które były przeznaczone w tej perspektywie (finansowej) na modernizację polskich kolei _. _ - To jest porażka polskiego rządu i Platformy, w tym minister Bieńkowskiej, która za to odpowiadała. Możemy stracić te pieniądze bezpowrotnie, nie ma projektów na remont kolei _ - podkreślił rzecznik Sojuszu.

Europoseł SLD Bogusław Liberadzki pytał Bieńkowską, czy ma wizję tego, w jaki sposób rząd będzie prowadził regionalną politykę transportową. _ - Dotyczy to ludzi najgorzej sytuowanych finansowo, musi być oferta częstotliwości obsługi transportowej, tak żeby można było dojechać do pracy, do szkoły i żeby ludzi było stać na zapłacenie ceny za bilet _ - zaznaczył.

Liberadzki pytał też Bieńkowską o plany inwestycyjne związane z nową perspektywą finansową oraz o to, jaki jej zdaniem ma być model transportu kolejowego w Polsce.

_ - Mamy paradoksalną sytuację, 5 miliardów euro sobie leży, a zdecydowano, że 2-3 tysiące km linii kolejowych zostanie zamkniętych. Dlaczego? Bo nie ma środków na finansowanie ich modernizacji. Efektem tego jest coraz gorsza infrastruktura kolejowa oraz spadający udział transportu kolejowego w rynku transportowym _ - wskazał europoseł.

bEEwRCwZ

MIR w reakcji na konferencję SLD napisało na Twitterze: _ Panie pośle Joński, projekty realizujemy i rozliczamy do końca 2015r.!! Nauczcie się w końcu! _. Zamieszczono także odpowiedź na pytanie Liberadzkiego: _ Panie pośle, po konkrety odsyłamy do projektów programów operacyjnych, ich konsultacje już się kończą _.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEwRCxu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)