Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więcej gazu dla Włoch. Z Gazpromu

0
Podziel się:

Ustały dostawy gazu do Włoch z Libii. Gazprom zrekompensuje braki.

Więcej gazu dla Włoch. Z Gazpromu
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)
bECwWaKZ

Rosyjski koncern gazowy Gazprom zwiększył dwa i pół razy w porównaniu ze zwykłym poziomem dostawy gazu do Włoch, gdy praktycznie ustały dostawy gazu z Libii - pisze Reuters, powołując się na źródło w Gazpromie.

Włoski koncern Eni poinformował 22 lutego o zamknięciu gazociągu Greenstream, którym płynie libijski gaz na Sycylię, i zapowiedział zwiększenie dostaw z północy.

Według źródła w Gazpromie, na które powołuje się agencja ITAR-TASS, dostawy do Włoch wzrosły w tym roku, lecz na razie nie przekraczają ram kontraktu.

bECwWaLb

Rosyjska agencja pisze, że w roku 2010 włoski koncern Eni nie odebrał znacznych zakontraktowanych ilości rosyjskiego gazu (około 8 mld metrów sześciennych). Ta ilość, jak pisze ITAR-TASS, odpowiada praktycznie poziomowi dostaw libijskiego gazu do Włoch. Nie podano, o jaki okres dostaw chodzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t111362.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/z;ukrainy;do;polski;znow;poplynie;gaz,43,0,776491.html) Z Ukrainy do Polski znów popłynie gaz? Planom Naftohazu może przeszkodzić rosyjski Gazprom, który nie chce konkurencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t111361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosjanie;chca;korytarza;przez;polske;chodzi;o;gaz,233,0,769001.html) Rosjanie chcą korytarza przez Polskę. Chodzi o gaz Gazprom chce wydać dwa miliardy dolarów na sieć stacji sprzedających gaz ziemny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t109373.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazprom;zbuduje;u;nas;elektrownie;gazowe,228,0,731620.html) Gazprom zbuduje u nas elektrownie gazowe PGNiG otrzyma koncesję na poszukiwanie gazu w Rosji. Takie są podobno ustalenia szefów firm.
bECwWaLC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)