Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więcej meczów Euro 2012 w Polsce?

0
Podziel się:

Mistrzostwa mogą być rozgrywane na czterech stadionach polskich i tylko dwóch ukraińskich.

Więcej meczów Euro 2012 w Polsce?
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Mistrzostwa mogą być rozgrywane na czterech stadionach polskich i tylko dwóch ukraińskich. UEFA postawiła ultimatum Kijowowi.

Naszym wschodnim sąsiadom grozi nawet utrata prawa organizacji Euro 2012 - zapowiedział szef UEFA Michel Platini.

_ - Martwię się poziomem przygotowań, jaki prezentuje w tej chwili Ukraina. Za dziesięć dni pojadę tam, by spotkać się z nowo wybranym prezydentem i porozmawiać o szczegółach. Jeśli Kijów nie przyspieszy z budową stadionu i innych obiektów, ME nie będą mogły odbyć się w tym kraju - _ powiedział Platini.

W grę wchodzi m.in. przeniesienie części rozgrywek do Polski. UEFA dopuszcza plan awaryjny, w którym mecze odbywałyby się na czterech stadionach u nas i tylko na dwóch ukraińskich. Warunkiem jest tu jednak dokończenie modernizacji stadionu w Kijowie.

- _ Poradzimy sobie i w takiej sytuacji. Więcej spotkań w naszym kraju, to więcej kibiców i na pewno można by to uznać za korzystne. Jeśli UEFA bierze taką ewentualność pod uwagę, oznacza to, że docenia stan naszych przygotowań. Władze europejskiej piłki są przygotowane na każdą ewentualność _- mówił w TVN24 rzecznik Ministerstwa Sportu i Turystyki Jakub Kwiatkowski.

Władze Ukrainy: To wina poprzedników

Za opóźnienia w przygotowania rząd ukraiński obwinia poprzednią ekipę.

Wicepremier Borys Kolesnikow, który w rządzie zajmuje się organizacją Euro 2012, przedstawił wyjątkowo krytyczny obraz sytuacji. Największy problem, jego zdaniem, jest ze stołecznym stadionem Olimpijskim, na którym ma się odbyć mecz finałowy Mistrzostw; opóźnienie w pracach wynosi około pięciu miesięcy.

Z kolei budowa nowych terminali i modernizacja starego na lotnisku w podstołecznym Boryspolu opóźnia się o trzy miesiące. Nie jest dobrze także we Lwowie, gdzie zarówno nowy port lotniczy, jak i stadion budowane są z kilkumiesięcznymi opóźnieniami.Kłopoty z lotniskiem są też w Doniecku. Innym problemem miasta jest infrastruktura hotelowa.

W najlepszej sytuacji jest Charków, gdzie oddano już stadion i trwa budowa portu lotniczego. Prace na tym ostatnim obiekcie przebiegają zgodnie z grafikiem.

Polska nie ma się czego bać?

Jeśli chodzi o nasz kraj, UEFA nie ma zastrzeżeń. Platini był w Polsce miesiąc temu i stwierdził, że wszystko jest pod kontrolą. UEFA wysyłała do Polski ekspertów, którzy kontrolowali stan przygotowań i stwierdzili, że wszystko dobrze się rozwija.

Eksperci wystawili nam pozytywną ocenę, mimo tego że resort infrastruktury zapowiedział, że część autostrady A1 może nie być gotowa przed mistrzostwami.

_ - Jeżeli chodzi o odcinek południowy autostrady A1 Stryków - Pyrzowice, to niestety m __ imo bardzo usilnych starań może się okazać, że ten odcinek nie będzie gotowy na EURO 2012 _ - mówił w zeszłym tygodniu wiceminister do spraw infrastruktury Radosław Stępień.

Ze stadionami powinniśmy zdążyć, choć we Wrocławiu jest krytycznie

W Warszawie, Poznaniu i w Gdańsku budowa i modernizacja stadionów przebiega zgodnie z planem, najgorzej jest we Wrocławiu. Po zerwaniu umowy z Mostostalem miasto porozumiało się z firmą Max Boegl. Wprawdzie zapowiedziano, że zbuduje ona stadion na czas, czyli do czerwca 2011 roku, jednak ponad półroczny poślizg trudno będzie nadrobić.

Raport Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)