Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Więcej płatnych dróg po Nowym Roku

0
Podziel się:

Prawie 140 kilometrów w styczniu i ponad drugie tyle pod koniec marca. W 2013 roku w Polsce przybędzie dróg płatnych.

Więcej płatnych dróg po Nowym Roku
(Bicycle Bob/CC/Flickr)

Chodzi o rozbudowę systemu viaToll. Obowiązek płacenia za przejazd mają przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych. Jak mówi rzecznik systemu Dorota Prochowicz, system obejmie przede wszystkim kolejne odcinki autostrad i dróg krajowych.

- _ Systemem zostaną objęte nowe odcinki dróg, między innymi autostrada A1 na odcinku Kotliska-Stryków oraz Pyrzowice-Sośnica, droga szybkiego ruchu S1 Pyrzowice-Lotnisko, S8 Pawłowice-Dąbrowa, Cieśle-Syców Wschód i fragment warszawskiej, czyli od węzła Modlińska do węzła Piłsudskiego w Markach _- tłumaczy Dorota Prochowic.

Jak mówi przedstawiciel operatora systemu Krzysztof Gorzkowski, już teraz przynosi on zysk. Już dziś na kontach Krajowego Funduszu Drogowego jest zaksięgowanych miliard dwieście dwadzieścia dwa miliony z tytułu opłat za korzystanie z sieci dróg płatnych w Polsce. Poszerzenie systemu przyniesie jeszcze większe dochody.

- _ Na początku roku, w styczniu i w marcu, będą miały miejsce dwa rozszerzenia. Łącznie obejmą one blisko 300 kilometrów dróg krajowych i autostrad. A zatem system, który już teraz przynosi oczekiwane dochody będzie przynosił jeszcze większe wpływy _- zaznacza Krzysztof Gorzkowski. Do tej pory najwięcej w systemie viaTOLL zarejestrowało się polskich przewoźników towarowych. Na drugim miejscu są Niemcy a po nich Litwini, Czesi i Rosjanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Na tym odcinku drogi pojedziesz autostradą Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z dwóch jezdni na ponad siedmiokilometrowym odcinku autostrady A4 pomiędzy Bochnią i Brzeskiem w Małopolsce.
Autostrady i drogi za 7 lat? Zobacz gdzie W nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 pieniądze z Brukseli przeznaczone zostaną przede wszystkim na dokończenie budowy ciągu dróg ekspresowych i autostrad.
Zobacz, które inwestycje chce chronić premier Staramy się chronić inwestycje drogowe, aby pokawałkowana sieć odcinków autostrad stała się siecią faktyczną - powiedział premier Donald Tusk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)