Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cbś
09.11.2012 07:31

Wielka akcja CBŚ. Jedenastu zatrzymanych

Kokaina, amfetamina i marihuana, zapakowane w duże paczki i worki, znajdowały się w każdej niemal szafie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Przestępcy zostali zatrzymani w Poznaniu w sprawie handlu narkotykami. Policja przejęła ponad 22 kilogramy różnego rodzaju środków odurzających.

Zdaniem śledczych, podejrzani tworzyli gang obracający dużymi ilościami narkotyków. Jego rozpracowaniem policjanci zajmowali się od roku. W trakcie przeszukań, w jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli magazyn narkotyków.

_ - Kokaina, amfetamina i marihuana, zapakowane w duże paczki i worki, znajdowały się w każdej niemal szafie. Łącznie w tym i innych miejscach zabezpieczono ponad 22 kg tych specyfików _ - powiedział rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak dodał, według ustaleń policji, grupę przestępczą tworzyli mieszkańcy jednej z dzielnic Poznania, osoby dobrze się znające i niedopuszczające do gangu nikogo z zewnątrz.

_ Grupa miała określoną hierarchię i podział ról. To pozwalało jej na poważną działalność handlową w branży narkotykowej. Stojący najwyżej w hierarchii grupy dostawca narkotyków Szymon W. był od 2005 roku poszukiwany listem gończym _ - powiedział Borowiak.

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Za handel narkotykami na dużą skalę i udział w zorganizowanej grupie przestępczej może grozić kara nawet 12 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Mieli 1,4 kg marihuany. Bynajmniej nie dla psa Policjanci znaleźli narkotyki w bagażniku samochodu, który skontrolowali w Tarnogrodzie w lubelskim. Zatrzymano dwóch mężczyzn.
Wiele kilogramów kokainy w rękach policji W Polsce zatrzymano w sumie cztery osoby - są to obywatele Ukrainy, Litwy i Łotwy.
Ćwierć miliona złotych. Kolejny sukces policji Narkotyki przechowywane były w osiedlowym garażu. Zatrzymany w miejscu ich przechowywania 27-letni Karol K., bezrobotny, oprócz narzędzi do porcjowania narkotyków, miał przy sobie 10 tys. złotych.
Tagi: cbś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz