Notowania

wiadomości
03.03.2013 12:50

Wielka Brytania cofnęła się o prawie 100 lat

26 tysięcy Brytyjczyków zarabia dziś w ciągu miesiąca o tysiąc funtów więcej niż wynosi średnie roczne wynagrodzenie w tym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skywaytoheaven/iStockphoto)

*W Wielkiej Brytanii pogłębia się przepaść w poziomie wynagrodzeń. Sytuacja osiągnęła w ostatnich latach proporcje z lat międzywojennych. *

26 tysięcy Brytyjczyków zarabia dziś w ciągu miesiąca ponad 21 i pół tysiąca funtów po podatku - o tysiąc więcej niż wynosi średnie roczne wynagrodzenie w kraju. Te rewelacje londyńskiego Ośrodka Badań Najwyższych Zarobków to woda na młyn zwolenników ustawowego ograniczenia najwyższych pensji i premii.

Unia Europejska zaproponowała ostatnio ograniczenie górnego pułapu premii bankierów - do poziomu ich rocznej pensji, czemu sprzeciwia się rząd w Londynie. Kanclerz skarbu George Osborne argumentuje, że doprowadzi to do ucieczki fachowców z City do Nowego Jorku, Hong Kongu, czy Zurichu.

Tymczasem emerytowany dyrektor wielkiej sieci piekarń Greggs, Sir Mike Darrington, w piśmie do zarządów wszystkich firm z listy 100 największych spółek giełdowych notowanych w City zaapelował o ograniczenie płac dyrektorskich i stwierdził: _ Jeśli chciwi odejdą, to tym lepiej - jest dość zdolnych a uczciwych. _

Czytaj więcej w Money.pl
Oni wiedzą, o ile urosną pensje. Mało? Szacunki większości krajowych i zagranicznych instytucji nie napawają optymizmem.
W referendum zdecydują o pensjach szefów Chodzi o limity wynagrodzeń członków zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych, a także znosi bonusy dla osób odchodzących ze stanowisk.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz