Notowania

Wielka Brytania obiecuje dyscyplinę finansową

Brytyjski minister finansów George Osborne zapewnił, że rząd Wielkiej Brytanii będzie konsekwentnie realizować rygorystyczną politykę budżetową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Brytyjski minister finansów George Osborne zapewnił, że rząd Wielkiej Brytanii będzie konsekwentnie realizować rygorystyczną politykę budżetową. Ocenił, że wobec obecnych wstrząsów na rynkach jest ona bardziej zasadna niż kiedykolwiek.

_ - Musimy kontynuować politykę budżetową, która przyniosła nam stabilność na rynku obligacji państwowych _ - powiedział Osborne na forum parlamentu, podkreślając, że oprocentowanie 10-letnich obligacji brytyjskich spadło do około 2,5 proc., _ najniższego poziomu od ponad 100 lat _.

_ - To niesamowite wotum zaufania do brytyjskiej wiarogodności kredytowej i źródło ogromnej stabilności dla gospodarki w okresie nadzwyczajnej niestabilności _ - podkreślił._ - Odważne posunięcia, które podjęliśmy, ochroniły Wielką Brytanię przed wstrząsami związanymi z zadłużeniem państw w strefie euro _ - zaznaczył Osborne.

Rząd konserwatysty Davida Camerona zainicjował po dojściu do władzy w zeszłym roku bezprecedensowy wśród wielkich gospodarek europejskich plan oszczędnościowy, który ma w ciągu 4 lat zlikwidować kolosalny deficyt finansów publicznych.

Opozycja i niektórzy ekonomiści apelują o jego złagodzenie, argumentując, że _ zabija _ wzrost brytyjskiej gospodarki, którego prognozy na 2011 r. zostały właśnie obniżone przez brytyjski bank centralny do 1,4 proc.

Planuj swoją inwestycyjną przyszłość z:

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t110653.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obama;przekonuje;do;swojego;planu,7,0,814599.html) Obama przekonuje do swojego planu Chodzi o strategię walki z deficytem i nadmiernym zadłużeniem, do której prezydent USA chce w tym tygodniu zachęcać Amerykanów podczas kilkudniowej podróży po kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t90569.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hiszpania;wprowadza;wielke;oszczednosci,209,0,741585.html) Hiszpania wprowadza wielke oszczędności Premier Zapatero chce zredukować deficyt finansów publicznych do 6 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t114762.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beda;ciecia;pensji;irlandzkich;ministrow,246,0,729590.html) Będą cięcia pensji irlandzkich ministrów Rząd Briana Cowena przedstawi jutro w parlamencie szczegóły cięć w budżecie.
Tagi: kryzys w wielkiej brytanii, wielka brytania, deficyt, oszczędności, plan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz