Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wielka ofensywa przedwyborcza PSL. Co planują?

0
Podziel się:

Prorodzinne zmiany w systemie podatkowym i cykl debat o kształcie zjednoczonej Europy. Tym PSL chce podbić serca wyborców.

Wielka ofensywa przedwyborcza PSL. Co planują?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESsEvit

Szef PSL Janusz Piechociński zapowiedział, że ludowcy będą przekonywać do wprowadzenia prorodzinnych rozwiązań w systemie podatkowym. Poinformował też, że w ramach przygotowań do eurowyborów zorganizują cykl debat o kształcie Unii.

Lider ludowców przekonywał w przemówieniu podczas rady naczelnej partii, że należy wzmacniać _ urodzinnianie systemu podatkowego _ przez _ zwiększanie opieki nad polską rodziną _.

_ - Chcielibyśmy spojrzeć w inny sposób na system podatku dochodowego i na system podatkowy _ - podkreślił. Jak wyjaśnił, miałoby to polegać na traktowaniu rodziny jako jednostki ekonomicznej, tak by posiadanie dzieci umożliwiało obniżanie podstawy opodatkowania. _ - Jest to jeden ze sprawdzonych mechanizmów opieki nad rodzicielstwem i rodziną _ - przekonywał.

bESsEviv

Piechociński zaproponował też wprowadzenie takiego modelu zmian gwarantującego państwową emeryturę kobietom, które urodziły i wychowały minimum czworo dzieci. Jak zaznaczył, dla pomysłu należy znaleźć poparcie nie tylko w parlamencie, ale i w opinii publicznej. _ - Proponujemy, abyśmy wspólnie popracowali nad takim kierunkiem zmian _ - dodał.

Wcześniej szef PSL zapowiedział, że na posiedzeniu przedstawi nowe propozycje programowe, dotyczące prorodzinnych rozwiązań podatkowych, czy też założeń do nowej ordynacji podatkowej. Jak podkreślił, system powinien być mało skomplikowany, czytelny i _ maksymalnie przyjazny podatnikowi _.

Podkreślił w przemówieniu podczas rady, że PSL proponuje Polakom o różnych poglądach politycznych _ wielką koalicję polskich spraw _, które od maja 2014 roku (od wyborów europejskich) będą się decydować w parlamencie europejskim. - _ PSL nie zrobi żadnej koalicji z radykałami, którzy potrafią tylko walczyć, z radykałami, którzy potrafią tylko nienawidzić _ - mówił lider ludowców.

Piechociński zaznaczył, że wybory do PE są najważniejszym wyzwaniem dla Stronnictwa w najbliższych miesiącach. Jak zapowiedział, obok przygotowania partii do tych wyborów, chce też zainicjować debatę o kształcie Europy. Zaproponował, by w październiku i listopadzie ludowcy zorganizowali debaty w każdym z okręgów wyborczych w wyborach do europarlamentu.

bESsEviB

_ - Jesteśmy w Unii, która jest inna, niż dziesięć lat temu. Zaczynamy przygotowania nie tylko po to, by wygrywać wybory europejskie. Uruchamiamy wielki proces debaty publicznej _ - zapowiedział.

O debatach mówił też marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas na konferencji prasowej podsumowującej posiedzenie rady. Jego zdaniem debaty _ to bardzo ważny element przygotowań do wyborów europejskich. Jak zaznaczył rada zajęła się kwestiami organizacyjnymi. Przyjęliśmy harmonogram dojścia do sukcesu przez PSL w tych wyborach _ - dodał.

Uczestniczący w konferencji szef rady naczelnej europoseł Jarosław Kalinowski powiedział z kolei, że tematem obrad rady był też podział środków w ramach unijnej perspektywy finansowej 2014-2020 oraz stan prac nad ustawami dotyczącymi odnawialnych źródeł energii.

Z nieoficjalnych rozmów z uczestnikami rady wynika, że prezes PSL poruszył temat sytuacji w dolnośląskim PSL. Naczelny Komitet Wykonawczy PSL zawiesił do końca października swoją czerwcową decyzję o rozwiązaniu tamtejszych struktur Stronnictwa i dał czas władzom partii w tym regionie, by zakończyły konflikt personalny. Lokalni działacze czują się pokrzywdzeni decyzją NKW o rozwiązaniu regionalnych struktur partii, choć Piechociński przekonywał, że została ona podjęta zgodnie ze statutem partii.

bESsEviC

Szef PSL ocenił w przemówieniu, że sytuacja na Dolnym Śląsku _ zmierza w dobrym kierunku _ i zapowiedział, że w najbliższy wtorek spotka się z tamtejszymi działaczami Stronnictwa.

Czytaj więcej w Money.pl

bESsEviW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)