Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielki piątek
31.03.2012 21:21

Wielki Piątek wolnym dniem na Kubie. Watykan zadowolony

Stolica Apostolska uznała za bardzo pozytywny sygnał ogłoszenie na Kubie na prośbę papieża najbliższego Wielkiego Piątku dniem wolnym od pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/Alejandro Ernesto)

Stolica Apostolska uznała za _ bardzo pozytywny sygnał _ ogłoszenie na Kubie na prośbę papieża najbliższego Wielkiego Piątku dniem wolnym od pracy - oświadczył dziś rzecznik Watykanu, ks. Federico Lombardi._ _

_ - Fakt, iż władze kubańskie spełniły prośbę Ojca Świętego skierowaną do prezydenta Raula Castro, ogłaszając najbliższy Wielki Piątek dniem wolnym od pracy, jest z pewnością bardzo pozytywnym sygnałem _ - stwierdza komunikat ks. Lombardiego.

_ - Stolica Apostolska oczekuje, że decyzja ta zwiększy udział Kubańczyków w obchodach religijnych z okazji Świąt Wielkanocnych i że wizyta papieża będzie nadal przynosiła owoce ku pożytkowi Kościoła i wszystkich Kubańczyków _ - dodał rzecznik.

Rząd kubański ogłosił dziś, że zbliżający się Wielki Piątek, 6 kwietnia, będzie na prośbę papieża Benedykta XVI dniem wolnym od pracy.

Ta decyzja ma _ charakter wyjątkowy _ i dotyczy najbliższych świąt, ale rząd oczekuje, że kubańskie Zgromadzenie Narodowe ustanowi na stałe Wielki Piątek jako dzień wolny.

Czytaj więcej o wizycie papieża na Kubie w Money.pl
Kuba spełni prośbę papieża. To przełom? Prezydent Kuby Raul Castro zadekretował w trybie wyjątkowym, aby w tym roku Wielki Piątek był dniem wolnym od pracy.
Papież spotka się z Castro? Oto warunek Jeśli były prezydent Fidel Castro pragnie spotkania, papież z _ wielką przyjemnością _ się z nim zobaczy.
Tagi: wielki piątek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz