Notowania

handel narkotykami
11.07.2011 12:42

Wielkie palenie - 730 tys. krzaków konopii

Po 12-dniowej akcji wydziału narkotykowego policji w Kostaryce zniszczono krzaki marihuany skonfiskowane z plantacji, które zajmowały 47 km kw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(r0bz/CC/Flickr)

Kostarykańska policja zniszczyła 730 tys. krzaków konopi indyjskiej, pochodzących z 58 plantacji w górach na południu kraju - poinformowało Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego.

W wyniku 12-dniowej akcji wydziału narkotykowego nikogo nie zatrzymano. Plantacje zajmowały łączną powierzchnię 47 km kw. - głosi komunikat Ministerstwa.

Operację przeprowadzono w rejonie Talamanca. Jest to jedno z najwyższych i najbardziej odizolowanych pasm górskich na Kostaryce, zamieszkiwane przede wszystkim przez Indian.

Oprócz zwalczania handlu narkotykami, powodem podjętej akcji jest ochrona lasów tropilaknych, wycinanych przez handlarzy w celu założenia plantacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t46362.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/holandia;blizej;zamkniecia;coffee;shopow;przed;cudzoziemcami,79,0,863055.html) Holandia: Bliżej zamknięcia coffee shopów przed cudzoziemcami Stanowisko rządu Holandii, który chce ograniczyć "narkotykową turystykę" i zaproponował przekształcenie popularnych coffee shopów w zamknięte kluby dostępne tylko dla mieszkańców kraju, zostało wzmocnione przez orzeczenie holenderskiej Rady Stanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t75367.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;onz;zalegalizujmy;marihuane,34,0,843298.html) Raport ONZ: Zalegalizujmy marihuanę Komisja, w której skład wchodzi m.in. Kofi Annan, stwierdziła, że światowa wojna z handlem narkotykami nie powiodła się, dlatego trzeba rozważyć inne rozwiązania prawne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t140329.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/butelki;i;jajka;w;obronie;marihuany,16,0,840720.html) Butelki i jajka w obronie marihuany Według służb porządkowych manifestowało od pięciu do sześciu tysięcy osób.
Tagi: handel narkotykami, kostaryka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz