Notowania

euro 2012
08.05.2012 16:45

Więźniowie z Gdańska posprzątają miasto przed Euro 2012

Dodatkowe grupy więźniów posprzątają nieodpłatnie przed Euro 2012 w Gdańsku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fakbusz/CC/ Wikipedia)

Dodatkowe grupy więźniów posprzątają nieodpłatnie przed Euro 2012 w Gdańsku m.in. okolice stadionu piłkarskiego oraz tereny w pasie nadmorskim. Dziś podpisano porozumienie w tej sprawie.

_ - Obecnie na obszarze Gdańska pracuje nieodpłatnie 70 osadzonych. Jeśli władze Gdańska będą miały taką potrzebę, to jesteśmy w stanie podwoić tę liczbę, tak aby przed Euro 2012 miasto prezentowało się przed kibicami i turystami jak najlepiej _ - powiedział dyrektor Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku płk Jarosław Kardaś.

W Urzędzie Miejskim w Gdańsku zawarto we wtorek porozumienie o nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz miasta. Dokument podpisali płk Kardaś i zastępca prezydenta Gdańska Maciej Lisicki.

Porozumienie pozwoli na skierowanie kolejnych kilkudziesięciu skazanych do pracy przy sprzątaniu ulic, skwerów, placów, terenów leśnych i plaż. Osadzeni będą też usuwać dzikie wysypiska śmieci.

Współpraca władz Gdańska ze Służbą Więzienną dotycząca darmowej pracy więźniów trwa od 10 lat. Ostatnio np. skazani z zakładu karnego byli w grupie osób porządkujących Wyspę Spichrzów. Tam, podczas jednego dnia, zebrali ponad 200 worków śmieci.

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Gdańsku nadzoruje działalność 5 zakładów karnych i 4 aresztów śledczych. W 2011 roku nieodpłatnie na pięć tysięcy osadzonych zatrudniono 1200 więźniów. Pracowali oni dla ponad 100 instytucji. Ich pracę wyceniono na kwotę ponad czterech milionów złotych.

Czytaj więcej o przygotowaniach do Euro 2012 w Money.pl
Euro 2012: Stadion w Gdańsku też opóźniony Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wczoraj otrzymał opinię policji, która prawdopodobnie stanie się podstawą do odwołania dnia otwartego zaplanowanego na 23 czerwca
Mecz otwarcia stadionu na Euro bez widzów? Prezes spółki PL.2012 Marcin Herra jest przekonany, że zaplanowany na 9 czerwca mecz Polska - Francja na PGE Arenie w Gdańsku odbędzie się, wbrew informacjom medialnym, z udziałem publiczności.
Prezydent ma pomysł na uwolnienie Tymoszenko Przechodzi do ofensywy. Ujawnił, co zamierza zaproponować Wiktorowi Janukowyczowi.
Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz