Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
11.05.2011 06:00

Wikiński: PO wyciśnie Arłukowicza jak cytrynę

Fura, skóra i komóra przekonały naszego kolegę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz <br>Brankiewicz)

*Money.pl: Bartosz Arłukowicz zerwał z SLD i wszedł do rządu Donalda Tuska. Jak się czuje Sojusz Lewicy Demokratycznej? *

Marek Wikiński, poseł SLD: Formalnie Bartosz Arłukowicz nigdy nie był w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po opuszczeniu SDPL był członkiem klubu parlamentarnego SLD, ale nie partii. Ciekawe czy jest to krótkotrwały _ flirt _ z premierem i przez kilka miesięcy Bartosz Arłukowicz zostanie wykorzystany i porzucony przez PO, czy jest to małżeństwo na dobre i na złe. Jeśli to drugie, to rozumiem że będzie liderem jednej z list Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Ale jego decyzję ocenią wyborcy.

Widać wyraźnie, że PO się wypala i potrzebuje świeżej krwi, nowych pomysłów i stąd takie penetrowanie innych środowisk. To oznacza, że 10 maja został uroczyście otwarty sezon politycznych transferów. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego też mieliśmy kilka takich przykładów, chociażby Danuta Huebner czy Paweł Zalewski, który przeszedł z PiS. W wyborach w 2007 roku mieliśmy przejście Radosława Sikorskiego czy posła Antoniego Mężydło także z PiS do PO.

*A może coś jest na rzeczy i szykuje się koalicja PiS-SLD? Bartosz Arłukowicz mówił, że nie chce powrotu PiS do władzy. _ Od wielu tygodni wymagano ode mnie głosowania ramię w ramię z Jarosławem Kaczyńskim w bardzo wielu różnych, ważnych dla państwa sprawach _. Tak powiedział na konferencji z premierem. *

*[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t130696.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hofman;po;probuje;siegnac;po;elektorat;sld,29,0,826397.html) Hofman: PO próbuje sięgnąć po elektorat SLD *Bartosz dołącza w tej chwili do chóru Donalda Tuska, który jako jedyny pomysł na kampanię wyborczą uważa przytrzymanie siłą wyborców SLD, którzy w 2007 roku głosowali na Platformę z obawy przed PiS. Teraz, cztery lata później, premier chce powtórzyć ten sam scenariusz.

Nie ma żadnej szansy na powrót Prawa i Sprawiedliwości do władzy. To są mrzonki i nawet dzieci wiedza, że Jarosław Kaczyński nie wróci do rządzenia. To są takie _ strachy na lachy _.

Arłukowicz był gwiazdą lewicy, teraz będziecie musieli kolegę krytykować.

Nie zamierzamy go krytykować.

Wizerunkowo tak to wygląda, że _ fura, skóra i komóra _ przekonały Arłukowicza do przejścia na stronę rządową. Przecież w SLD był gwiazdą, natomiast w Platformie zniknie w tłumie. Ale to jest decyzja, którą podjął na własna odpowiedzialność i ryzyko. Jest dorosłym mężczyzną, a nie małym chłopcem więc zapewne wie co robi.

Po ludzku, nie jest panu przykro, że kolega _ zdradził _SLD i poszedł do rządu?

Oczywiście, że jest mi przykro. Rozmawiałem z Bartkiem na temat jego startu w wyborach parlamentarnych, nawet mówiłem mu: _ Bartosz jak nie będziesz startował ze Szczecina, to przychodź do mnie do Radomia, nie ma problemu żebyśmy razem wystartowali _.

Pamiętam jak walczył w komisji hazardowej, sam chciałem żeby to on nas reprezentował. Dziwię się, że człowiek który doskonale zna mechanizmy sprawowania władzy w Platformie Obywatelskiej, który krytykował tę sitwę _ Mira, Zbycha i Rycha _, teraz wchodzi do tej sitwy. Dla mnie jest to duże zaskoczenie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t124009.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/dwornik;pogromca;hazardu;zagral;va;banque,107,0,826731.html) Dwornik: Pogromca hazardu zagrał va banque

Coś musiało Bartosza Arłukowicza przekonać, jak pan myśli, dlaczego się zdecydował?

Jest bardzo ambitnym człowiekiem. Odnoszę wrażenie, że chce być takim sprinterem politycznym, który już musi dobiec do mety i być na piedestale. Polityka to zajęcie dla maratończyków, potrzeba długiej, ciężkiej i mozolnej pracy. Wtedy owoce same przyjdą.

*Źle zrobił? *

Poszedł złą drogą, ale to jest jego decyzja. Pozostawiam ocenę tego zachowania wyborcom, bo to oni są najważniejsi i to oni zdecydują. Jeśli oczywiście Arłukowicz będzie wystawiony z list Platformy. Myślę, że ma to zapewnione w kontrakcie z Donaldem Tuskiem.

Na pytanie czy zamierza startować w wyborach z list Platformy Obywatelskiej, Arłukowicz przyznał, że zamierza kontynuować drogę parlamentarną i nie wyklucza, że w przyszłości może wstąpić do klubu Platformy. Zresztą premier powiedział, że na to liczy.

Mam jednak nadzieję, że Bartosz przyłożył staranności żeby ten kontrakt, tą intercyzę podpisać, może nie krwią, ale w obecności jakiegoś znanego notariusza. W innym przypadku zostanie wyciśnięty jak cytryna i wyrzucony do kosza.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t97419.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zla;sytuacja;w;sld;zmusza;do;odejscia,48,0,826416.html) "Zła sytuacja w SLD zmusza do odejścia" Ewa Kierzkowska uważa, że zła sytuacja wewnątrz Sojuszu Lewicy Demokratycznej powoduje, że niektórzy politycy mogą odchodzić z tego ugrupowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t134728.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/arlukowicz;dolaczy;do;rzadu;tuska;wystartuje;z;listy;po,216,0,826328.html) Arłukowicz dołączy do rządu Tuska. Wystartuje z listy PO? Poseł zacznie pracę w przyszłym tygodniu. Ma odpowiadać za pracę rządu na rzecz z ludzi wykluczonych. Może zostać również _ jedynką _ PO w Szczecinie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t130982.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/oleksy;napieralski;dojrzal;nadaje;sie;do;rzadzenia,5,0,766213.html) Oleksy: Napieralski dojrzał, nadaje się do rządzenia SLD czeka w wyborach imponujący wynik. Potem możliwa jest nawet koalicja z PiS.
Tagi: rząd, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz