Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wizy dla Rosjan. "Nie będzie bez postępu w prawach człowieka"

0
Podziel się:

Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział, że w celu zniesienia wiz w ruchu z UE Rosja powinna podjąć działania m.in. w dziedzinie praw człowieka.

Wizy dla Rosjan. "Nie będzie bez postępu w prawach człowieka"
(AP/Fotolink/East News)

Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, który przewodniczy delegacji KE przebywającej w Moskwie, powiedział w wywiadzie dla dziennika _ Kommiersant _, że w celu zniesienia wiz w ruchu z UE Rosja powinna podjąć działania m.in. w dziedzinie praw człowieka.

Barroso odpowiedział w ten sposób, gdy został zapytany przez _ Kommiersanta _ o prawdopodobny termin zniesienia wiz dla Rosjan, o co Moskwa zabiega od dawna._ - Prowadzimy konstruktywny dialog wizowy (...), lecz ważne jest, by nasi rosyjscy partnerzy podejmowali działania w takich uzgodnionych dziedzinach, jak walka z korupcją, pranie pieniędzy, ochrona danych osobowych i prawa człowieka _ - powiedział szef KE, cytowany w czwartkowym numerze gazety.

_ - Kontynuujmy wspólne prace, a osiągniemy cel _ - powiedział Barroso._ - Na obecnym etapie ustalanie daty wprowadzenia ruchu bezwizowego byłoby kontrproduktywne. Chcę podkreślić, że istota sprawy powinna górować nad terminami _ - cytuje słowa Barroso dziennik.

Barroso stoi na czele delegacji KE, która dzisiaj rozpoczęła dwudniowe rozmowy w Moskwie. Konsultacje takie odbywają się od 1997 roku. Oficjalnie rozmowy reprezentantów rządu Rosji i KE dotyczą całego spektrum stosunków dwustronnych. Głównym tematem obecnych konsultacji jest jednak kryzys finansowy na Cyprze.

Czytaj więcej w Money.pl
Ambasador Rosji grozi USA. Będzie reakcja Administracja USA ma do 13 kwietnia ogłosić listę Magnitskiego, czyli listę rosyjskich urzędników ukaranych zakazem wjazdu do USA za łamanie praw człowieka.
Pracuje dla Rosjan, a nie chcą dać jej wizy Rosyjscy naukowcy reprezentujący uniwersytety z całego kraju wysłali list do szefa MSZ Siergieja Ławrowa z prośbą o interwencję w sprawie wizy dla Armandine Regamey.
Tak źle jeszcze nie było? Moskwa oburzona Rosja radzi obrońcom praw człowieka, aby zajęli się innymi krajami
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)