Notowania

angela merkel
10.10.2012 10:32

Wizyta Merkel w Grecji. Witali ją swastykami

W niemieckiej prasie nie brakuje komentarzy na temat wczorajszych protestów, do jakich doszło w Atenach w związku z wizytą w Grecji Angeli Merkel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W niemieckiej prasie nie brakuje komentarzy na temat wczorajszych protestów, do jakich doszło w Atenach w związku z wizytą w Grecji Angeli Merkel. Na ulice greckiej stolicy wyszły tysiące Greków, obwiniających niemiecką kanclerz o fatalną sytuację gospodarczą ich kraju. *

Komentator dziennika _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ ocenia, że Angela Merkel jeszcze nigdzie nie doświadczyła takiego powitania jak wczoraj w Grecji - to znaczy z wojskowymi honorami, a jednocześnie przy powiewających swastykach niesionych przez demonstrantów.

Jak czytamy, protesty przeciwko Merkel pokazują, jak szybko Europa może powrócić do starego sposobu myślenia i starych odruchów. Wystarczy, że motor jedności, w postaci hasła _ dobrobyt dla wszystkich _, zacznie szwankować.

Gazeta dodaje, że w Grecji nie prędko minie szok wywołany kryzysem. Mieszkańcy kraju przez całe dekady żyli bowiem na kredyt. Światełko w tunelu zobaczą zaś dopiero wtedy, gdy zrozumieją, że winy za ich fatalną sytuacje, nie ponosi wcale _ Czwarta Rzesza _ - czytamy we _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel udziela reprymendy i żąda dyscypliny Według szefowej rządu dyskusja o krokach, które należy podjąć, powinna odbyć się na jesieni.
Merkel zaprosiała Samarasa do Berlina Niemiecka kanclerz Angela Merkel pogratulowała wygranej nowemu premierowi Grecji.
Merkel zrozumiała. Niech się Grek tłumaczy Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała, że oczekuje od greckiego rządu jasności w sprawie realizacji przez ten kraj programu ratunkowego.
Tagi: angela merkel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz