Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wizyta premiera Chin w Polsce. Jiabao dziękował i obiecywał

0
Podziel się:

- Strona chińska w pełni zrealizuje złożone w Warszawie obietnice, w tym... - obiecywał Jiabao.

Wizyta premiera Chin w Polsce. Jiabao dziękował i obiecywał
(ec.europa.eu)
bEUiWlmd

Premier Chin Wen Jiabao podziękował za przyjazne przyjęcie podczas wizyty, którą złożył w Polsce w ostatnich dniach. Chiny zawsze pozostaną dobrymi przyjaciółmi i partnerami państw Europy Środkowej - zadeklarował._ _

_ - Jeśli tylko będziemy się obdarzać wzajemnym zaufaniem, pomocą oraz ze sobą współpracować - wtedy żadna siła nie będzie mogła stanąć na drodze naszego rozwoju. Chiny zawsze pozostaną dobrymi przyjaciółmi i partnerami państw Europy Środkowej. Jestem przekonany, że razem idąc do przodu stworzymy jeszcze lepszą przyszłość _ - powiedział Wen Jiabao w nagraniu zamieszczonym na stronie internetowej kancelarii premiera Donalda Tuska www.premier.gov.pl.

_ - Ujrzeliśmy dynamiczną i prącą do przodu w swoim rozwoju Polskę. Budzi to w nas ogromną radość oraz szacunek - _ dodał.

bEUiWlmf

POSŁUCHAJ WENA JIABAO W ORYGINALE:

(źródło: IAR)

Premier Chin złożył Polakom życzenia z okazji Międzynarodowego Święta Pracy, Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz przypadającego 3 maja polskiego Święta Narodowego. Jak podkreślił, jego wizyta w naszym kraju była pierwszą od 25 lat wizytą premiera Chin w Polsce.

_ - Czasy się zmieniły, ale prawdziwa przyjaźń pozostaje niezmienna. Spotkałem się tutaj wraz ze swoją delegacją z serdecznym i przyjaznym przyjęciem. Poczuliśmy się jak u siebie w domu. Ujrzeliśmy dynamiczną i prącą do przodu w swoim rozwoju Polskę. Budzi to w nas ogromną radość oraz szacunek _ - oświadczył.

bEUiWlml

Podkreślił, że _ Chiny, Polska i kraje Europy Środkowej znajdują się obecnie w kluczowym momencie swojego rozwoju, stojąc przed ogromnymi wyzwaniami rozwoju gospodarczego i odrodzenia narodowego _.

Zadeklarował, że _ Chiny popierają proces integracji europejskiej i wierzą, że Europa odzyska w wyniku reform swoją żywotność, dynamikę rozwoju i wzrost gospodarczy _.

_ - Stabilna, kwitnąca gospodarczo i silna Europa będzie korzystnie wpływać nie tylko na rozwój strategicznych stosunków partnerskich Unia Europejska - Chiny, ale również na zachowanie pokoju i rozwoju całego świata _ - oświadczył chiński premier.

Zapewnił też, że strona chińska _ w pełni zrealizuje złożone w Warszawie obietnice, w tym wysyłania do państw regionu misji handlowo-inwestycyjnych, ustanowienia specjalnej linii kredytowej w wysokości 10 miliardów USD oraz funduszu wspierania inwestycji w wysokości 500 mln USD _.

bEUiWlmm

_ - Chcemy wspólnymi wysiłkami doprowadzić do realizacji wszystkich tych inicjatyw, wzmocnić koordynację - tak, aby dwustronna współpraca przynosiła rzeczywiste i wymierne efekty, dla dobra społeczeństw Chin i krajów Europy Środkowej _ - dodał Wen Jiabao.

Szef chińskiego rządu ocenił, że w czasie wizyty przeprowadził bardzo udane rozmowy z Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/59/m98363.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/regiony-polski/dolnoslaskie/artykul/chinskie;firmy;szukaja;mozliwosci;wspolpracy;na;dolnym;slasku,35,0,1075747.html) *Chińskie firmy szukają możliwości współpracy na Dolnym Śląsku * Przedstawiciele chińskich firm, którzy w czwartek uczestniczyli we Wrocławiu w konferencji. premierem Donaldem Tuskiem, jak również _ przyjacielskie spotkania _ z prezydentem Bronisławem Komorowskim, marszałkami Sejmu - Ewą Kopacz i Senatu - Bogdanem Borusewiczem.

_ - Porozumieliśmy się w szeregu ważnych spraw oraz zgodziliśmy się, że podstawami naszych stosunków pozostają zasady wzajemnego szacunku, równego traktowania się oraz poszanowania dla obranych przez oba kraje dróg rozwoju _ - podkreślił.

_ - Będziemy działać na rzecz zwiększania wzajemnych inwestycji oraz zrównoważonego rozwoju wymiany handlowej. Chcemy, aby w ciągu 5 lat podwoiła się wartość obrotów handlowych. Będziemy działać na rzecz rozwoju współpracy w dziedzinach budowy infrastruktury, nowych źródeł energii oraz zaawansowanych technologii _ - zadeklarował szef chińskiego rządu.

bEUiWlmn

_ - Jesteśmy gotowi do jak najszybszego wzajemnego powołania instytutów kultury. Chcemy wykorzystać fakt uruchomienia bezpośrednich lotów z Pekinu do Warszawy do zwiększania wymiany osobowej oraz rozwoju turystyki _ - mówił. Pierwszy lot do Pekinu ma się odbyć pod koniec maja.

Wen Jiabao życzył Polsce wszechstronnego rozwoju, a _ Narodowi Polskiemu szczęścia i wszelkiej pomyślności _.

Czytaj więcej o wizycie premiera Chin w Polsce w Money.pl
35 osób się podpaliło. Co na to prezydent? Chcą zwrócić uwagę na _ tragiczną serię 35 samospaleń, które od marca 2011 roku mają miejsce w Tybecie. _
Premier Chin do nas: To prawdziwa przyjaźń W ostatnim dniu wizyty w Polsce, szef chińskiego rządu podczas nieoficjalnej części pobytu odwiedził Kraków oraz zwiedził były niemiecki obóz Auschwitz.
Panie premierze, gdzie są pieniądze z Kataru? O trudnych relacjach polskiego rządu z inwestorami z Azji pisze Łukasz Pałka.
bEUiWlmG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)