Notowania

stosunki usa-iran
05.10.2013 18:59

Wizyta prezydenta Iranu w USA. Ali Chamenei krytykuje

Najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei, wypowiadając się na temat niedawnej wizyty irańskiego prezydenta Hasana Rowhaniego w Nowym Jorku, poparł jego gesty służące zbliżeniu dyplomatycznemu z USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sajed.ir/GDFL/Wikipedia)

Najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei, wypowiadając się na temat niedawnej wizyty irańskiego prezydenta Hasana Rowhaniego w Nowym Jorku, poparł jego gesty służące zbliżeniu dyplomatycznemu z USA. Jednocześnie skrytykował _ niektóre aspekty _ wizyty.

Chamenei wyraził uznanie dla _ aktywności politycznej rządu _ i zapewnił, że przywiązuje wagę do _ wysiłków dyplomacji _. Dodał jednak, że _ pewne wydarzenia, do których doszło w toku wizyty _, nie wydają mu się _ odpowiednie _. Ali Chamenei nie wyjaśnił, jakie wydarzenia ma na myśli.

Podczas wizyty Rowhaniego w Nowym Jorku doszło do rozmowy telefonicznej prezydenta USA Baracka Obamy z nowym prezydentem Iranu.

Historyczna rozmowa, pierwsza, jaką odbyli prezydenci Iranu i USA, dotyczyła m.in. irańskiego programu nuklearnego i ożywiła oczekiwania ewentualnego całościowego porozumienia w tej sprawie.

Chamenei w swej sobotniej wypowiedzi, o której poinformowała irańska agencja ISNA dodał: _ - Jesteśmy pesymistami, jeśli chodzi o Amerykanów. Ich rząd nie jest godny zaufania, nie wykazuje rozsądku i zrywa pakty _.

Ali Chamenei powtórzył także swą znaną opinię, iż rząd w Waszyngtonie _ pozostaje pod kontrolą międzynarodowego syjonizmu _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: stosunki usa-iran, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz