Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ceny paliw
18.09.2013 10:56

Wkrótce niższe ceny paliw na stacjach PKN Orlen

Spółka obniżyła hurtowe ceny benzyny bezołowiowej i oleju napędowego. Zniżka objęła również cenę oleju grzewczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

Polski Koncern Naftowy obniżył ceny hurtowe benzyny bezołowiowej, oleju napędowego oraz oleju grzewczego Ekoterm Plus. Oznacza to, że niedalekiej przyszłości odczujemy obniżki na stacjach benzynowych.

Cena benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 została obniżona o 23 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 25 złotych, a oleju napędowego o 22 zł za tysiąc litrów. Cena oleju oleju grzewczego Ekoterm Plus spadła o 18 zł.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - zarówno w przypadku benzyny, jak i oleju napędowego może to być spadek o 2 grosze na litrze.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 225 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 321 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 379 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 559 zł za tysiąc litrów. Cena oleju grzewczego Ekoterm Plus wynosi obecnie 3 tys. 62 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 94-ta obniżka cen benzyny, 79-ta obniżka cen oleju napędowego i 83-a obniżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam 93 razy, a olej napędowy 92 razy. W tym czasie paliwo to drożało tam 87 razy. Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 22 zł i wynosi 4 tys. 279 zł za tysiąc litrów.

Czytaj więcej w Money.pl
Orlen Upstream planuje przejęcie kanadyjskiej spółki Spółka zależna płockiego koncernu podpisała umowę w sprawie przejęcia firmy TriOil Resources Ltd, zajmującej się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej i gazu.
Ceny ropy w Nowym Jorku ciągle rosną Jak podają maklerzy, notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną przed publikacją danych z USA.
Policzyli zasoby ropy i gazu na świecie Największy potencjał kryje Bliski Wschód, Europa jest na końcu zestawienia.
Tagi: ceny paliw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz