Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
12.08.2014 14:34

Władimir Putin jedzie na Krym. Po co?

Poprzednia wizyta prezydenta Rosji zirytowała Kijów i Zachód, które uznały ją za prowokację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Prezydent Rosji odwiedzi jutro i pojutrze Krym, gdzie m.in. przeprowadzi naradę z członkami Rady Bezpieczeństwa i spotka się z deputowanymi do Dumy Państwowej - poinformowała służba prasowa rosyjskiego prezydenta.

Obrady Rady Bezpieczeństwa mają się odbyć jutro w Sewastopolu, zaś dzień później Putin spotka się z członkami frakcji politycznych w niższej izbie parlamentu.

_ - Oczekuje się otwartej debaty z parlamentarzystami na temat aktualnych problemów życia kraju, które podejmowane już były na spotkaniach deputowanych z obywatelami i kolektywami pracowniczymi, w tym także na Krymie _ - poinformował Kreml. W spotkaniu wezmą udział także premier Dmitrij Miedwiediew, przewodniczący Dumy Państwowej Siergiej Naryszkin oraz szefowie frakcji parlamentarnych i ministerstw federalnych.

Wczoraj rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow informował, że prezydent Putin na Krymie zwróci się do politycznego aktywu państwa z ważnym przemówieniem, związanym z tym, że za kilka tygodni w Rosji zacznie się sezon polityczny. 14 września przypada w tym roku w Rosji tzw. wspólny ustawowy dzień głosowania do różnych organów władzy.

Prezydencki rzecznik informował, że Putin ma zaplanowane także robocze spotkania w Sewastopolu i Jałcie i że spotka się też z przedstawicielami świata kultury. Według prezydenckiej służby prasowej tematem rozmów z przedstawicielami świata kultury będą problemy integracji Krymu z kulturą Federacji Rosyjskiej.

Prezydent Rosji odwiedził już Krym po jego zaanektowaniu, 9 maja w obchodzonym w Rosji Dniu Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Wizyta ta zirytowała Kijów i Zachód, które uznały ją za prowokację.

Przyłączenie w marcu Krymu do Rosji, które nastąpiło po dojściu do władzy w Kijowie prounijnych władz, wywołało najgorszy od czasu zimnej wojny kryzys między Moskwą a Zachodem.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja szykuje interwencję humanitarną? Sergiej Ławrow w telefonicznej rozmowie z Johnem Kerrym wezwał do szybkiego poparcia misji humanitarnej na Ukrainie.
Konwój w drodze. "Putin gra o przetrwanie" Zdaniem eksperta prezydent Rosji jest obecnie w sytuacji bez dobrego wyjścia. Jeśli zaangażuje się w pełni na Ukrainie, to konsekwencje będą nieprzewidywalne.
Konwój pomocy humanitarnej dla Ukrainy już w drodze W skład kolumny, która wyruszyła z Moskwy, wchodzi 280 ciężarówek. Wiozą one 2 tysiące ton ładunku.
Tagi: konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz