Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Właściciel komórkowego Plusa planuje duże przejęcie

0
Podziel się:

Polkomtel złożył w UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie firmy Exatel.

Właściciel komórkowego Plusa planuje duże przejęcie
(Pichunter/Dreamstime)

Polkomtel złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie firmy Exatel, wynika z informacji opublikowanych na stronie internetowej regulatora rynku.

Zgodnie z informacją UOKiK, wniosek został złożony 1 grudnia, a koncentracja ma polegać na _ przejęciu przez Polkomtel kontroli nad Exatel _. Dwa dni temu właściciel Exatela, PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że przedłużyła do 4 stycznia 2011 r. termin składania wiążących ofert na zakup akcji Exatela.

Firma podała, że zmiana terminu wynika z uwzględnienia przez PGE prośby podmiotów oferujących, zakwalifikowanych do drugiego etapu postępowania przetargowego, o dodatkowy czas na zbadanie spółki. Do drugiego etapu przetargu zakwalifikowano Polkomtel i Mediatel. Nie dopuszczono natomiast Netii oraz grupy GTS.

Wcześniej przedstawiciele PGE informowali, że liczą na finalizację transakcji sprzedaży Exatela przed końcem tego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t89267.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polkomtel;na;celowniku;giganta;z;egiptu,70,0,644166.html) Polkomtel na celowniku giganta z Egiptu Orascom Telecom Holding jest zainteresowany przejęciem operatora mobilnej sieci Plus
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t85464.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiatowi;potentaci;dadza;4;miliardy;euro;za;polkomtel,234,0,670954.html) Światowi potentaci dadzą 4 miliardy euro za Polkomtel Wśród zainteresowanych mają być: Apax Partners, Blackstone, TPG oraz CVC Capital Partners.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t89830.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/plus;przejdzie;w;rece;szwedow,136,0,703368.html) Plus przejdzie w ręce Szwedów? Szwedzko-fiński koncern Telia Sonera jest zainteresowany kupnem Polkomtelu.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)