Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fiat
03.02.2010 14:17

Włochy: Czterogodzinny strajk w fabrykach Fiata

Pracownicy protestowali przeciwko zamknięciu zakładu w Termini Imerese na Sycylii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fiatpress.pl)

W fabrykach Fiata miał miejsce strajk przeciwko zamknięciu zakładu w Termini Imerese na Sycylii.

Przeciwko tej likwidacji, zapowiedzianej na koniec 2011 roku, robotnicy protestują od wielu tygodni organizując strajki, blokady dróg i pikiety. W środę na znak solidarności z nimi akcję strajkową zwołały cztery związki zawodowe metalowców, działające w zakładach Fiata.

Dyrekcja argumentuje, że zamknięcie fabryki na Sycylii jest konieczne ze względu na to, że produkcja w niej jest nieopłacalna. Obliczono, że do produkcji każdego auta trzeba tam dopłacać 1000 euro; tyle wynoszą koszty sprowadzania części samochodowych na wyspę.

Według danych strony związkowej strajkowało 80 procent załogi z Termini Imerese, w rezultacie czego doszło do zatrzymania produkcji. Ogłoszono ponadto, że druga zmiana strajkować tam będzie w godz. 18-22.

W należącej do turyńskiego koncernu fabryce Mirafiori strajkowało według organizatorów 50 procent załogi. Znacznie niższe dane podają ci związkowcy, którzy protestu nie poparli.

W zakładzie Alfa Romeo w Arese koło Mediolanu strajkowi towarzyszyła manifestacja robotników.

Działacze centrali Fiom zarzucili dyrektorowi generalnemu Fiata Sergio Marchionne, że jego niedawne wypowiedzi o konieczności likwidacji sycylijskiej fabryki z powodu rachunku ekonomicznego są _ pozbawione wrażliwości i aroganckie _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: fiat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz