Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy: Matteo Renzi otrzymał misję powołania nowego rządu

0
Podziel się:

Lider centrolewicowej Partii Demokratycznej Matteo Renzi, otrzymał od prezydenta Włoch Giorgio Napolitano misję utworzenia rządu.

Włochy: Matteo Renzi otrzymał misję powołania nowego rządu
(PAP/EPA)

39-letni burmistrz Florencji, lider centrolewicowej Partii Demokratycznej, Matteo Renzi otrzymał od prezydenta Włoch Giorgio Napolitano misję utworzenia rządu. Gabinet ma utworzyć w ciągu kilku dni.

Do kryzysu rządowego doszło po piątkowej dymisji premiera Enrico Letty. Został on faktycznie zwolniony ze stanowiska przez Renziego, który jako nowy szef Partii Demokratycznej, wybrany w grudniu w masowych prawyborach, poddał krytyce jego rząd, zarzucając mu powolność we wprowadzaniu reform i wychodzeniu z kryzysu finansów publicznych.

Renzi sam zadeklarował gotowość objęcia stanowiska premiera, a inicjatywę tę poparło kierownictwo ugrupowania w głosowaniu. Przez dwa dni prezydent Napolitano prowadził konsultacje z delegacjami ugrupowań parlamentarnych w sprawie dróg wyjścia z kryzysu.

Na razie przyszły gabinet Renziego ma zagwarantowane parlamentarne poparcie jego macierzystego ugrupowania. Wciąż nie wiadomo, jakie stanowisko zajmie wobec niego tzw. nowa centroprawica, która współtworzyła z demokratami rząd Letty.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)