Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Monti dominuje w stacjach telewizyjnych

0
Podziel się:

Tak orzekł urząd nadzoru nad mediami i zażądał zaprzestania przedwyborczej promocji kandydata.

Włochy: Monti dominuje w stacjach telewizyjnych
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Premier Włoch, który stoi na czele koalicji startującej w lutowych wyborach, jest za bardzo eksponowany w programach informacyjnych włoskiej telewizji, zarówno publicznej, jak i komercyjnej - orzekł urząd nadzoru nad mediami.

Według tego niezależnego urzędu, który podsumował dwa pierwsze tygodnie nieformalnej jeszcze kampanii przed wyborami, dominacji ustępującego szefa rządu towarzyszy marginalizacja liderów małych partii.

W ocenie tej instytucji, do znacznych dysproporcji w prezentowaniu protagonistów włoskiej sceny politycznej dochodzi m.in. w dziennikach publicznej telewizji RAI, komercyjnej Mediaset, należącej byłego premiera Silvio Berlusconiego, oraz mniejszych ogólnokrajowych stacjach - La 7 i Sky Italia.

Urząd nie nałożył sankcji, ale zaapelował o _ natychmiastowe przywrócenie równowagi _ i _ wyraźną zmianę tendencji _.

Mario Monti, który pod koniec grudnia wszedł na scenę polityczną po 13 miesiącach kierowania rządem ekspertów, w odpowiedzi na to stanowisko oświadczył, że wszyscy muszą szanować reguły. Nie sprecyzował jednak, o jakie reguły mu chodzi.

_ - Uważam, że biorąc pod uwagę to, iż są także inne osobistości o silnych predyspozycjach i mistrzowskich umiejętnościach prezentowania się w telewizji, reguły muszą być surowo przestrzegane _- oświadczył Monti.

W zgodnej opinii komentatorów, choć Monti nie wymienił nazwiska swego rywala, Berlusconiego, odnosił się właśnie do niego.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi kpi z Montiego. O co mu chodzi? Berlusconi twierdzi, że centrum pod wodzą szefa rządu ułatwi jedynie lewicy sięgnięcie po władzę.
Na decyzję tego polityka czeka cała Europa Przed rozwiązaniem parlamentu, szef rządu był namawiany do udziału w wyborach. Co zdecyduje?
To już zupełna abdykacja Berlusconiego Były premier Włoch nie będzie się ubiegał o stanowisko szefa rządu w wyborach parlamentarnych w kwietniu przyszłego roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)