Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: na Morzu Śródziemnym uratowano 4 tys. imigrantów

0
Podziel się:

Nasila się exodus z Afryki, a wraz z nim kryzys imigracyjny.

Włochy: na Morzu Śródziemnym uratowano 4 tys. imigrantów
(Polaris/East News)

Aż 4 tys. imigrantów uratowały w ciągu 48 godzin na Morzu Śródziemnym włoskie służby, uczestniczące w patrolowaniu wód przybrzeżnych - poinformował szef MSW Angelino Alfano. Ostrzegł, że nasila się exodus z Afryki, a wraz z nim kryzys imigracyjny.

W wywiadzie radiowym włoski minister spraw wewnętrznych oświadczył, że w ostatnich godzinach wyruszono na pomoc dwóm statkom handlowym z ponad 600 nielegalnymi imigrantami na pokładzie.

Według danych przedstawionych przez szefa MSW od początku roku do Włoch przybyło ponad 15 tysięcy uciekinierów z Afryki. Alfano podał szacunki, zgodnie z którymi na wybrzeżach Libii czeka od 300 tys. do 600 tys. osób, gotowych wyruszyć w drogę.

_ - Włochy znajdują się pod bardzo silnym naciskiem fali imigracyjnej _ - powiedział minister i dodał: _ To Unia Europejska powinna wziąć sprawy w swoje ręce _.

W ciągu dwóch ostatnich dni załogi włoskiej marynarki wojennej i straży przybrzeżnej przyszły z pomocą między innymi ponad 200 nielegalnym imigrantom, stłoczonym na statku płynącym w kierunku brzegów Kalabrii. Łodzie i statki przypłynęły również na Sycylię.

Od czasu dwóch październikowych katastrof statków z imigrantami, w których zginęło około 400 osób, włoskie siły morskie i powietrzne patrolują Morze Śródziemne i niosą pomoc nielegalnym imigrantom. Do tej pory w ramach operacji Mare Nostrum uratowano około 10 tysięcy uciekinierów.

Czytaj więcej w Money.pl
Włoskie okręty uratowały 730 imigrantów Władze w Rzymie wielokrotnie prosiły Unię o większy udział w monitorowaniu włoskich wód na Morzu Śródziemnego, ponieważ około dwóch trzecich uratowanych imigrantów przemieszcza się później do innych krajów regionu.
Włochy: Imigranci ratują rolnictwo i sery... Znane na całym świecie włoskie specjały to zasługa tysięcy imigrantów ze 168 krajów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)