Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: przejęto 18 mln sztuk podróbek, głównie z Chin

0
Podziel się:

Gwardia Finansowa przeprowadziła trzy operacje w Rzymie i Padwie.

Włochy: przejęto 18 mln sztuk podróbek, głównie z Chin
(Ciprian Salceanu/Dreamstime)
bECheWgl

Włoska Gwardia Finansowa poinformowała o przejęciu podczas trzech operacji w Rzymie i Padwie około 18 mln sztuk różnych podróbek, pochodzących głównie z Chin.

_ - Operacja w Padwie, podczas której przejęto 11 milionów podróbek, była największa w tym roku _ - powiedział przedstawiciel miejscowej Gwardii Finansowej Luca Gelormino.

Trzech chińskich przedsiębiorców, którzy importowali te produkty z Chin, głównie akcesoria metalowe, sprzęt kuchenny, artykuły higieny osobistej, papiernicze i zabawki, przekazano w ręce wymiaru sprawiedliwości.

bECheWgn

Podróbki były zaopatrzone w fałszywe dokumenty, wydane przez nieistniejące instytucje. _ Oznacza to przede wszystkim, że te wyroby mogą być niebezpieczne, jak na przykład urządzenia kuchenne i zabawki z plastyku, które były wyprodukowane z wysłanych do Chin odpadów pochodzących z Europy. W ten sposób mogą one być sprzedawane po bardzo niskiej cenie, stanowiąc konkurencję dla wyrobów uczciwych producentów _ - podkreślił Gelormino.

W Rzymie podczas dwóch osobnych operacji Gwardia Finansowa przejęła najpierw ponad 2,5 mln par butów, podróbek słynnej włoskiej marki Pompea, znajdujących się w ciężarówce pochodzącej w Litwy oraz w magazynie, gdzie dokonywano wyładunku.

Obuwie o wartości co najmniej 4 mln euro było wyprodukowane w Chinach i z fałszywymi dokumentami trafiło przez Wielką Brytanię do Włoch.

W trakcie drugiej operacji w Rzymie Gwardia Finansowa przejęła kolejne cztery miliony sztuk podróbek, głównie kosmetyków i artykułów szkolnych.

bECheWgt

_ - Musieliśmy działać bardzo szybko, gdyż okazało się, że część kosmetyków zawierała szkodliwe składniki _ - dodał Teodoro Gallone, jeden z funkcjonariuszy odpowiedzialnych za operacje w stolicy Włoch.

Według włoskiego zrzeszenia ds. walki z podróbkami INDICAM) handel nimi stanowi 7-9 procent światowego handlu. Ponad 50 procent podróbek na włoskim rynku pochodzi z południowo-wschodniej Azji i jest to głównie odzież.

Czytaj więcej w Money.pl
Celna przepychanka z Chinami? Straci Francja W odpowiedzi na stanowisko państw UE, głosujących za ustanowieniem ceł antydumpingowych na import chińskich paneli słonecznych, pekiński rząd ogłosił rozpoczęcie dochodzenia w sprawie cen win europejskich.
To jedna z największych operacji we Włoszech Włoska Gwardia Finansowa poinformowała o przejęciu 15 mln sztuk sprowadzonych nielegalnie chińskich towarów, w większości groźnych dla zdrowia.
Podrabiali tony proszków do prania. Teraz... Z ustaleń CBŚ wynika, że co najmniej od 2012 r. pod szyldem legalnej firmy w Mińsku Mazowieckim działała nielegalna linia produkcyjna.
bECheWgO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)