Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włosi chcą, by Merkel była ich premierem

0
Podziel się:

Ponad dwie trzecie obywateli Włoch marzą o tym, by kanclerz Niemiec nimi rządziła.

Włosi chcą, by Merkel była ich premierem
(World Economic Forum/CC/Flickr)
bELAFBjF

Ponad dwie trzecie Włochów marzy o tym, by Angela Merkel była premierem w ich kraju - wynika z opublikowanego sondażu. Fatalne rezultaty w ankiecie na temat zaufania uzyskali włoscy politycy, najwyższe zaś - papież Franciszek.

Przedstawione w Cernobbio (północne Włochy) wyniki badania opinii publicznej na temat percepcji kryzysu we Włoszech wskazują, że 68 procent mieszańców tego kraju chciałoby, aby niemiecka kanclerz kierowała rządem w Rzymie.

W analizach sondażu zwraca się uwagę, że dominuje w nim wyrażane przez zdecydowaną większość Włochów zaufanie do zagranicznych ekonomistów i polityków.

bELAFBjH

Krajowym partiom ufa 4 procent Włochów. Ugrupowania polityczne zajmują w tym rankingu ostatnie miejsce, zaraz po bankach - 9-procentowy wskaźnik zaufania.

74 procent Włochów ma zaufanie do papieża Franciszka, który - jak zauważono w Cernobbio - jest _ prawdziwą gwiazdą _ tego sondażu. Następne miejsca po nim zajmują siły porządkowe (70 procent), sądownictwo (55 procent) i prezydent kraju Giorgio Napolitano.

Żartobliwie na wynik sondażu na temat marzeń Włochów o tym, by ich premierem była kanclerz Merkel, zareagował w Berlinie jej rzecznik Steffen Seibert. _ Mamy nadzieję, że chodzi o 68 procent, a nie tylko o 68 osób _ - oświadczył rzecznik, cytowany przez agencję ANSA. - _ Także u nas pani kanclerz cieszy się wielką miłością _ - podkreślił Seibert.

Czytaj więcej w Money.pl

bELAFBjN
bELAFBki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)