Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wniosek do prokuratury w sprawie Władysława Serafina

0
Podziel się

Trzy miliony złotych miało przejść przez konto prezesa Kółek Rolniczych. A ministerstwo rolnictwa nie reaguje.

Wniosek do prokuratury w sprawie Władysława Serafina
(Reporter Poland)
bDXQUImZ

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych składa wniosek do prokuratury w sprawie działań finansowych Władysława Serafina. Chodzi o nieprawidłowości w wykorzystaniu dotacji przez Kółka Rolnicze. Trzy miliony złotych miało przejść przez konto prezesa Władysława Serafina.

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz powiedział, że wniosek do prokuratury złoży ponieważ kontrola wykryła nieprawidłowości, a ministerstwo rolnictwa nie reaguje.

- _ Dotarła do mnie informacja, że przygotowywany jest wniosek o zwrot nieprawidłowo wydanych przez Serafina pieniędzy i że tego zwrotu miałaby dokonać Krajowa Rada. Dlatego robię to, co powinno zrobić ministerstwo _ - składam wniosek do prokuratury - tłumaczy Szmulewicz.

bDXQUInb

Wiktor Szmulewicz podkreśla, że w przepływie dotacji był tylko pośrednikiem w przekazywaniu środków. Jego zdaniem, jeżeli ktoś ma zwracać dotacje to tylko Władysław Serafin.

Czytaj więcej w Money.pl
Około 3,5 miliarda do podziału. Zostało kilka dni 15 maja upływa termin złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie. Dotychczas wnioski takie dostarczyło Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ponad 580 tys. rolników.
Do podziału jest 3,5 mld euro. Sprawdź dla kogo Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje je od połowy marca.
Rząd będzie mógł dopłacić do dopłat Takie stanowisko wypracowali unijni ministrowie.
bDXQUInC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)