Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Wniosek PiS bez szans. Fundują nam festiwal przegranych"

0
Podziel się:

Poseł Solidarnej Polski Ludwik Dorn powiedział podczas dzisiejszej debaty w Sejmie, że choć podziela złą ocenę rządu premiera Donalda Tuska, to wniosek o konstruktywne wotum nieufności nie ma szans powodzenia.

"Wniosek PiS bez szans. Fundują nam festiwal przegranych"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł Solidarnej Polski Ludwik Dorn powiedział podczas dzisiejszej debaty w Sejmie, że choć podziela złą ocenę rządu premiera Donalda Tuska, to wniosek o konstruktywne wotum nieufności nie ma szans powodzenia. PiS funduje nam festiwal przegranych - dodał.

Niepotrzebne bitwy są deską ratunku głupców - ocenił poseł SP. _ Prezes Kaczyński zebrał w 12 punktach wszystkie zaniechania tego rządu. Nie wszystkie, ale większość z tych zarzutów Solidarna Polska popiera _ - zaznaczył jednak Dorn.

W jego opinii _ to, że bezrobocie wzrasta, że jesteśmy już nie w stanie kryzysu, ale całkowitej rozsypki, że mamy problemy z długiem publicznym _ - nie jest dla nikogo zaskoczeniem.

_ Nie było to nic nowego, to wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego współgra z przekonaniem wszystkich partii opozycyjnych od Solidarnej Polski po Ruch Palikota. Co więcej, współgra z opinią większości Polaków _ - ocenił poseł. Jego zdaniem _ oczywistą oczywistością jest to, że premier Tusk rządzi fatalnie _.

Jak dodał Dorn, gdyby od Solidarnej Polski zależało, czy padnie obecny rząd, to _ zatkałaby ona nos, zamknęła oczy, zacisnęła pięści i zagłosowała za wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności _.

_ Ale zastanówmy się nad alternatywą. Wniosek o konstruktywne wotum nieufności ma szansę tylko wtedy, gdy jest choćby cień szansy, że uzyska on arytmetyczną większość, to, że tak się nie stanie, wiadomo było przed wystąpieniem prezesa Kaczyńskiego _ - zauważył poseł SP.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/59/m196923.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wniosek;o;wotum;nieufnosci;to;proba;destabilizacji;sytuacji;w;polsce,16,0,1264656.html) *"Kaczyński destabilizuje sytuację w Polsce" * Donald Tusk uważa, że nawet politycy PiS nie wierzą w powodzenie swojego projektu, który dotyczy powołania rządu technicznego. Jak ocenił, _ najsilniejsza partia opozycyjna funduje nam festiwal przegranych _. _ Trzeba się zastanowić nad maksymą jednego z najwybitniejszych wodzów w dziejach, marszałka Maurycego Saskiego: "Niepotrzebne bitwy są ostatnią deską ratunku głupców"; a po co jest dzisiejsza bitwa, nie rozumiem _ - mówił Dorn.

Jak dodał, nie dziwi go też, że koalicja, mimo obecności w Sejmie tak silnej opozycji jak PiS, _ jak dotąd nie dostała zadyszki, goniąc opozycję _. _ Gdzie leży klucz do tej sytuacji _? - pytał poseł SP.

_ PiS by powiedział, że to przemysł pogardy. To prawda, przemysł pogardy funkcjonuje: sadyzmu społecznego, manipulacji medialnych i kłamstwa. To prawda, ale to nie tłumaczy, że w tak fatalnym stanie społeczno-gospodarczym układ rządzący ma się tak dobrze _ - podkreślił Dorn.

Według niego wynika to z tego, że prezes PiS _ odwrócił się plecami od Polski takiej, jaką ona istnieje _ i _ dokonał wyizolowania swoich struktur z realnego życia społecznego _.

_ Bo jeżeli mamy do wyboru rząd, premiera i układ władzy, który buduje autostrady trzy razy drożej niż by należało i można podejrzewać, że ktoś tam ma lepkie ręce i wystawia się przeciwko niemu człowieka, który mówi, że autostrad nie powinno być, tylko ścieżki rowerowe, to obywatele, ludzie, poprą tego, który buduje autostrady drożej i pewnie ma lepkie ręce, ale coś może z tego będzie _ - mówił Dorn.

_ Gdy mamy do wyboru cwaniaka o rozbieganych oczkach i kogoś, kto wpatrując się tępym spojrzeniem w przestrzeń, trzyma w ręku iPad, to normalni ludzie, z bólem serca, zatykając nos, wybiorą jednak cwaniaka _ - dodał.

Dorn zaznaczył, że jego klub spotkał się z prof. Piotrem Glińskim i dowiedział się, że kandydat PiS na premiera nie podziela pomysłów Solidarnej Polski m.in. w sprawie emerytur czy polityki prorodzinnej; prezentuje też inne przekonania w kwestiach światopoglądowych.

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/194/m262082.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ofensywa;pis;kaczynski;objedzie;polske,72,0,1258312.html) *"Kaczobus" ruszy w Polskę. Ofensywa PiS * Od połowy marca Jarosław Kaczyński rusza z objazdem po kraju. Ujawniono szczegóły trasy. - Usłyszeliśmy na przykład, że nasz postulat, by zwolnić od podatku pierwsze tysiąc złotych w przypadku emerytur, by obniżyć podatki dla mało i średnio zarabiających, to jest "nieodpowiedzialny, szkodliwy dla Polski populizm". Tyle usłyszeliśmy od kandydata, który zabiega o nasze poparcie. Jeśli chodzi o nasz program dotyczący polityki prorodzinnej, usłyszeliśmy to samo _ - relacjonował rozmowę z Glińskim Dorn.

Jak dodał, usłyszał też od Glińskiego, że _ jest gotów spotkać się z panem posłem Biedroniem, by rozmawiać z nim o zagrożeniach, jakim zbiorowość homoseksualistów napotyka w Polsce _ i że nie miałby on nic przeciwko poparciu kandydatury Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

_ Ja się bardzo dziwię panu Januszowi Palikotowi i Ruchowi Palikota; przecież on (Gliński -PAP) wyszedł do was więcej niż w pół drogi, znalazł się pośrodku między Januszem Palikotem a Donaldem Tuskiem; lepszego z waszego punktu widzenia kandydata na premiera to nie znajdziecie, dlaczego go nie popieracie? _ - zwrócił się do posłów RP.

Przypomniał też, że gdy SP zgłaszała w Sejmie poprawki do budżetu ws. bezpłatnych przedszkoli i żłobków, miały one poparcie SLD, a PiS głosowało przeciw _ na zasadzie małostkowej złośliwości _. _ Teraz pan Kaczyński ma usta pełne słów o polityce prorodzinnej; wiarygodności to ja tu nie widzę _ - dodał Dorn.

_ W związku z tym dla SP nie ma sensu wspólna płaszczyzna polityczno-programowa _ - podsumował. Zapowiedział też, że jego klub w głosowaniu nad wnioskiem PiS wstrzyma się od głosu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kaczyński destabilizuje sytuację w Polsce" Donald Tusk uważa, że nawet politycy PiS nie wierzą w powodzenie swojego projektu, który dotyczy powołania rządu technicznego.
Gliński pod drzwiami wygłasza expose Polska jest w poważnym kryzysie, z którym nie radzi sobie rząd Donalda Tuska - grzmi profesor.
Pięć godzin dyskusji nad rządem Tuska W uzasadnieniu wniosku o wotum nieufności można przeczytać, że gabinet Tuska szkodzi Polsce i powinien odejść.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)