Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Województwo dostało działkę wartą 3,5 mln zł!

0
Podziel się:

W październiku rozpocznie się tam budowa nowego pawilonu badawczo-szpitalnego Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych. Działkę przekazała ANR.

Województwo dostało działkę wartą 3,5 mln zł!
(johan63/iStockphoto)
bEEJaxJx

W październiku rozpocznie się budowa nowego pawilonu badawczo-szpitalnego Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych. Wrocławski Oddział Agencji Nieruchomości Rolnej nieodpłatnie przekazał na rzecz województwa dolnośląskiego teren o powierzchni ponad 1,5 ha, na którym powstanie nowy obiekt.

Jak poinformowało biuro prasowe Agencji Nieruchomości Rolnej, teren znajduje się na wrocławskim osiedlu Stabłowice. Łączna wartość przekazanych działek to ponad 3,5 mln zł. Powstanie tam pawilon badawczo-szpitalny Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych. Koszt planowanej inwestycji to 8,5 mln zł; część środków będzie pochodziła z Unii Europejskiej.

Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej, którego organem założycielskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Centrum od 24 lat prowadzi działalność w dziedzinie hematologii, immunologii, onkologii oraz transplantologii. Rocznie przyjmuje ponad 2,5 tys. pacjentów, w tym ponad 800 z chorobami nowotworowymi układu krwiotwórczego.

bEEJaxJz
Czytaj więcej w Money.pl
Zakażenia w szpitalach. Jest na to prosty sposób Antybiotyki, sterylizacja, procedury higieniczne już nie wystarczają bo zakażenia w placówkach medycznych wciąż są przyczyną zgonów oraz pochłaniają dużo pieniędzy.
Szpital bankrutuje. Będą zwolnienia? W tym roku strata szpitala w Augustowie wyniesie ok. 3 mln zł. Władze powiatu chcą przekazać placówkę w 25-letnią dzierżawę spółce Centrum Dializa z Sosnowca. Dzięki temu szpital mógłby spłacić 20 mln zł długu.
Koniec z kolejkami do lekarzy specjalistów? Zdaniem OZZL, ograniczenie koszyka świadczeń musi być poprzedzone dyskusją, z udziałem pacjentów i lekarzy oraz z merytorycznym wsparciem.
bEEJaxKa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)