Notowania

wojna domowa w syrii
27.06.2012 16:34

Wojna domowa w Syrii. Atak na newsroom prorządowej telewizji

W ataku na siedzibę prorządowej telewizji w Damaszku zginęło siedem osób. Do budynku rano wtargnęli uzbrojeni zamachowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Według lokalnych mediów, ofiarami jest trzech dziennikarzy i czterech pracowników ochrony. Napastnicy splądrowali biura kanału Al-Ikhbariya, a następnie podłożyli w nich ładunki wybuchowe. Syryjski minister informacji podał, że newsroom telewizji został całkowicie zniszczony, a niektóre studia podpalone. Omran al-Zohbi zabicie pracowników stacji nazwał _ egzekucją _.

Wcześniej, prezydent Syrii Baszar al-Assad powiedział podczas posiedzenia nowego gabinetu, że kraj jest w stanie wojny i wszystkie wysiłki muszą być ukierunkowane na jej wygranie. Sytuację zaostrzają pogarszające się stosunki z Turcją po zestrzeleniu przez Syrię jej myśliwca w ubiegłym tygodniu.

Zdaniem organizacji humanitarnych, wczorajsze starcia na przedmieściach Damaszku były najkrwawsze od wybuchu powstania ponad rok temu. Organizacje szacują, że od marca 2011 roku w Syrii zginęło ponad 15 tysięcy 800 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Europa odpowiada na zestrzelenie myśliwca Ministrowie spraw zagranicznych krajów Wspólnoty przyjęli też kolejny - 16. pakiet sankcji wobec Damaszku.
Mocne stanowisko Unii. Nałożyli nowe zakazy Decyzja zapadła na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych 27 krajów w Luksemburgu.
Mają nowy rząd. Ocalą kraj przed wojną? Na swoich stanowiskach pozostają szefowie resortów spraw zagranicznych, obrony i spraw wewnętrznych - poinformowała państwowa telewizja syryjska.
Tagi: wojna domowa w syrii, atak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz