Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna domowa w Syrii. Rebelianci wycofali się po bombardowaniu

0
Podziel się:

AFP podaje, że regularna armia wierna Asadowi wykorzystała jak dotąd tylko 10 proc. swych sił w bitwie o Aleppo.

Wojna domowa w Syrii. Rebelianci wycofali się po bombardowaniu
(PAP/EPA/SNN)

Rebelianci usiłujący obalić prezydenta Syrii Baszara el-Asada wycofali się z Salahedin z powodu wyjątkowo intensywnego bombardowania tej dzielnicy Aleppo przez siły reżimowe; to wycofanie taktyczne - poinformowała Wolna Armia Syryjska (WAS).

Dzielnica Salahedin stanowi południową bramę do centrum i rebelianci utrzymywali nad nią kontrolę przez ostatnie trzy tygodnie. Wieczorem powstańcy wycofali się stamtąd w znacznym stopniu, jednak - jak powiedział dowódca powstańczej brygady Nur al-Hak, Wasel Ajub - w dzielnicy pozostaje pięć batalionów WAS, by ułatwić ewakuację.

Ajub zapewnił, że WAS _ umacnia swą linię obrony _ na wschodzie Salahedin, dodał jednak, że zbuntowane dzielnice miasta są nadal bombardowane.

Powołując się na anonimowe źródło w Damaszku, AFP podaje, że regularna armia wierna Asadowi _ wykorzystała jak dotąd tylko 10 proc. swych sił w bitwie (o Aleppo) _. Według przedstawiciela syryjskich sił bezpieczeństwa w Aleppo znajduje się co najmniej 20 tys. żołnierzy, a rebeliantów było do czwartku od 6 do 8 tysięcy.

- _ Przyszła bitwa powinna się rozegrać w dzielnicy as-Sukari _, bastionie rebeliantów - powiedział rozmówca AFP.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m219681.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;zaskakujacy;krok;asada;,154,0,1138586.html) *Zaskakujący ruch krwawego dyktatora * Syryjska telewizja pokazała relację ze spotkania Baszara el-Asada i przedstawiciela Iranu. To pierwsze publiczne wystąpienie prezydenta Syrii od dłuższego czasu. Również dzisiaj Międzynarodowa Organizacja Czerwonego Krzyża zdołała po raz pierwszy, odkąd nasiliła się walka o Aleppo, dostarczyć pomoc humanitarną do tego miasta. Konwój dowiózł miesięczne zapasy żywności dla 12,5 tys. osób oraz materiały opatrunkowe dla około tysiąca rannych.

- _ Mimo trudnych warunków pomoc dotarła do miasta i będzie rozdzielana przez syryjski Arabski Czerwony Półksiężyc, który pomaga tysiącom osób pozostającym w 80 szkołach w okolicach Aleppo _ - powiedział agencji Reutera rzecznik organizacji Hicham Hassan.

Wcześniej Syryjski Czerwony Półksiężyc zmuszony był zawiesić pomoc w Aleppo na dwa tygodnie z powodu _ skrajnego zagrożenia _ na terenie miasta - powiedziała szefowa delegacji Czerwonego Krzyża do Syrii Marianne Gasser.

Opozycja wezwała do zorganizowania w piątek w Aleppo manifestacji i dnia modlitwy pod wspólnym hasłem _ Dajcie nam więcej broni przeciwlotniczej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier uciekł. Ukrywa się przed prezydentem Ucieczka tego najwyższego funkcjonariusza władz cywilnych jest symbolicznym ciosem dla establishmentu.
Koncentrują wojska wokół Aleppo. Czekają... Jak poinformowały dziś syryjskie źródła bezpieczeństwa, armia jest gotowa na decydującą ofensywę, ale czeka na rozkazy.
Twierdzą, że zabili rosyjskiego generała Wideo przesłała ta sama grupa, która w lipcu oświadczyła, że zabiła w Damaszku czterech pułkowników armii wiernej prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)