Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
12.09.2014 13:30

Wojna na Ukrainie. Ławrow: sankcje podkopują proces pokojowy na Ukrainie

Szef MSZ Federacji Rosyjskiej zapowiedział, że Rosja zareaguje na nowe sankcje UE spokojnie, adekwatnie, kierując się przede wszystkim koniecznością obrony swoich interesów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow oświadczył dziś, że wprowadzając kolejne sankcje przeciwko Rosji, Unia Europejska podkopuje proces pokojowy na Ukrainie.

_ Uważamy, że podejmowanie takich decyzji w momencie, gdy proces pokojowy na Ukrainie - jak mamy nadzieję - nabiera stabilności, oznacza wejście na drogę podkopywania tego procesu pokojowego _ - oświadczył Ławrow w wypowiedzi dla rosyjskiej telewizji państwowej Rossija.

Szef MSZ FR również zapowiedział, że Rosja zareaguje na nowe sankcje UE _ spokojnie, adekwatnie, kierując się przede wszystkim koniecznością obrony swoich interesów _.

Unia Europejska opublikowała dziś zaostrzone sankcje wobec Rosji za destabilizowanie Ukrainy. Restrykcjami wizowymi i finansowymi objęto kolejne 24 osoby, w tym członków parlamentu FR. UE ograniczyła też dostęp do kapitału dużym rosyjskim firmom naftowym i zbrojeniowym.

W czwartek doradca prezydenta Rosji ds. gospodarczych Andriej Biełousow oznajmił, że Moskwa przygotowała już drugi pakiet kontrsankcji wobec krajów, które wprowadzą nowe restrykcje przeciwko Rosji. Z jego wypowiedzi wynikało, że obejmą one m.in. zakaz importu samochodów, w tym używanych, oraz niektórych wyrobów przemysłu lekkiego.

7 sierpnia Rosja wprowadziła zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, UE, Australii, Kanady i Norwegii. W ten sposób odpowiedziała na sankcje zastosowane wobec niej przez Zachód w związku z rolą Moskwy w konflikcie na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wojna na ukrainie, sankcje dla rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz