Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Ukraińska armia szturmuje Ługańsk?

0
Podziel się:

Według rosyjskich mediów wojsko rzuciło do walki około 70 czołgów

Wojna na Ukrainie. Ukraińska armia szturmuje Ługańsk?
(PAP/EPA/ANASTASIA VLASOV)
bESPOqnF

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin oświadczył, że w wyniku ostrzału ze strony Ukrainy zginęła jedna osoba w Doniecku w obwodzie rostowskim na południowym zachodzie Rosji. Zapowiedział też reakcję Moskwy. Rosyjskie media donoszą z kolei, że ukraińska armia rozpoczęła szturm na - znajdujący się w rękach prorosyjskich separatystów - Ługańsk. Nie potwierdzają tego jednak źródła ukraińskie.

Aktualizacja 18:14

Rosyjska agencja Ria Nowosti, powołując się na relacje rebeliantów, pisze, że atak na miasto rozpoczął się od południa i zachodu. Według tych doniesień, na przedmieściach Ługańska wybuchły starcia, a ukraińska armia rzuciła do walki około 70 czołgów. Szef separatystów w regionie Igor Strelkow mówił też o lądowaniu w mieście ukraińskich sił specjalnych.

bESPOqnH

Kreml: _ Ostrzelali nasze miasto. Ta akcja nie zostanie bez odpowiedzi _

Wcześniej wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin poinformował, że w wyniku ukraińskiego ostrzału w Doniecku na południowym zachodzie Rosji zginęła jedna osoba. _ - Oczywiście ta akcja nie pozostanie bez odpowiedzi. Rozmowa ze stroną ukraińską na ten temat będzie poważna i ostra _ - oznajmił w radiu _ Goworit Moskwa _.

Jego zdaniem wydarzenie to po raz kolejny potwierdza konieczność jak najszybszego przerwania przelewu krwi i wznowienia rozmów w ramach grupy kontaktowej z udziałem wszystkich stron konfliktu.

Ukraina: _ Nie mamy z tym nic wspólnego _

*- *_ Ukraińscy żołnierze nie mają związku z ostrzałem terytorium Federacji Rosyjskiej i śmiercią tam rosyjskiego obywatela _ - zapewnił w niedzielę rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko. Moskwa zapowiedziała reakcję na ten ostrzał.

bESPOqnN

_ - Siły operacji antyterrorystycznej nie ostrzeliwują terytorium państwa sąsiedniego. Siły operacji antyterrorystycznej nie ostrzeliwują dzielnic mieszkalnych _ - zapewnił Łysenko na konferencji prasowej.

Podkreślił, że było wiele dowiedzionych sytuacji, gdy prorosyjscy separatyści ostrzeliwali terytorium Rosji i ludność cywilną w celu prowokacji, aby zrzucić winę na ukraińskich żołnierzy.

Ostrzał separatystów

Tymczasem biuro prasowe operacji antyterrorystycznej na Ukrainie powiadomiło, że trzech przedstawicieli struktur siłowych zginęło, a dwóch odniosło obrażenia w niedzielę na wschodzie kraju w wyniku ostrzału ze strony separatystów.

bESPOqnO

W nocy niektórych dzielnicach Doniecka słychać było pojedyncze eksplozje. W jednej z nich zerwane zostały linie elektryczne, ale brygady nie mogą przystąpić do remontu, ponieważ obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Wczoraj na przedmieściach Doniecka zginęło 9 osób, w tym 10-letnie dziecko. Władze twierdzą, że strzelają separatyści, którzy wykorzystują wyrzutnie rakiet Grad. Inna grupa bojówkarzy przemieszcza się po mieście ciężarówką, z której oddaje pojedyncze strzały za pomocą moździerza.

Merkel i Putin porozmawiają o Ukrainie

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko otrzymał zaproszenie na finałowy mecz od prezydent Brazylii Dilmy Rousseff, _ jednakże w związku z sytuacją, jaka ma obecnie miejsce na Ukrainie, szef państwa uważa za niemożliwe udanie się na finał Pucharu Świata _ - napisano w oświadczeniu biura prasowego.

bESPOqnP

Do Brazylii uda się m.in. prezydent Rosji Władimir Putin. W Rio de Janeiro obejrzy finałowy mecz, ceremonię zakończenia mundialu i przekazania przez Brazylię pałeczki Rosji, która ma być gospodarzem mistrzostw świata w piłce nożnej w roku 2018.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że prezydent Putin spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, która także wybiera się na finał mundialu; tematem rozmowy ma być konflikt ukraiński. Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział jedynie, że rozmowa Merkel z Putinem w Rio de Janeiro _ jest możliwa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna straszy swoimi rakietami Pociski o zasięgu około 500 km zostały wystrzelone z miasta Kaesong położonego w pobliżu wspólnej granicy z Koreą Południową.
Tu będą rządzić wykładowcy uniwersyteccy Faworytem jest nowa postać w polityce, profesor prawa Miro Cerar i jego nowo powstała Partia Miro Cerara (SMC).
Putin pomoże zbudować elektrownię atomową Prezydenci Rosji i Argentyny podpisali porozumienie o współpracy w dziedzinie energetyki nuklearnej.
bESPOqoi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)