Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna o Krym. Nocna strzelanina w Charkowie

0
Podziel się:

W wyniku zajść dwie osoby zginęły. Szef MSW apeluje do ludności, by nie ulegała emocjom.

Wojna o Krym. Nocna strzelanina w Charkowie
(PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)
bEUxdgGd

Dwie osoby poniosły śmierć a pięć zostało rannych dziś w nocy w rezultacie starć i strzelaniny w Charkowie, na północnym wschodzie Ukrainy - poinformowały ukraińskie media.

aktualizacja 11:48:00

W wyniku zajść dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych. Wśród nich jest jeden milicjant. Szef MSW Arsen Awakow ocenił, że zamieszki w Charkowie i innych miastach jego kraju wywołują _ zawodowi prowokatorzy z sąsiedniego państwa _.

bEUxdgGf

_ Wiadomości rosyjskich agencji informacyjnych, które relacjonują te wydarzenia, pojawiają się zanim jeszcze do nich dojdzie. Finansowaniem zaplanowanych burd na wschodzie i południu kraju zajmują się oskarżeni o zbrodnie przedstawiciele byłych władz Ukrainy, które weszły w sojusz z rosyjskimi ekstremistami _ - napisał Awakow na swoim profilu na Facebooku.

Minister zaapelował do ludności, by nie poddawała się emocjom, lecz działała wspólnymi siłami. _ Złością niewiele dokonamy. Negatywne emocje w niczym nie pomogą. Pomoże tylko jedna, wspólna i spokojna mentalna odpowiedź milionów Ukraińców. Na tle naszej jedności banda prowokatorów i separatystów zniknie i zakończą się inicjowane z zewnątrz nieporządki _ - czytamy.

Do starć w Charkowie miało dojść po kłótni między grupą prorosyjsko nastawionych osób z tzw. Antymajdanu i nacjonalistów ukraińskich z Prawego Sektora. Zaatakowano biura kilku organizacji, w tym należące do Prawego Sektora.

Na opublikowanych w mediach nagraniach wideo widać było eksplozje i słychać odgłosy strzelaniny.

bEUxdgGl

Wcześniejsze zacięte starcia w Charkowie skłoniły władze ukraińskie do apelu o spokój. Ostrzeżono też przed prowokacjami przed niedzielnym referendum na Krymie, które ma rozstrzygnąć przyszłość tego terytorium.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUxdgGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)