Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Strefie Gazy. Izrael odwołuje negocjatorów z Egiptu

0
Podziel się

W Kairze toczyły się negocjacje ze stroną palestyńską, mające na celu wypracowanie porozumienia o stałym zawieszeniu broni, które zakończyłoby trwający od 8 lipca konflikt w Strefie Gazy.

Wojna w Strefie Gazy. Izrael odwołuje negocjatorów z Egiptu
(PAP/EPA)
bEifFWlh

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nakazał izraelskim negocjatorom, uczestniczącym w rozmowach w Kairze, by powrócili do kraju. To reakcja na ataki rakietowe przeprowadzone tego dnia ze Strefy Gazy mimo obowiązującego do wieczora rozejmu.

Poinformował o tym przedstawiciel izraelskiego rządu.

W Kairze toczyły się negocjacje ze stroną palestyńską, mające na celu wypracowanie porozumienia o stałym zawieszeniu broni, które zakończyłoby trwający od 8 lipca konflikt w Strefie Gazy.

bEifFWlj

Izraelskie wojsko podało, że z Gazy zostały wystrzelone trzy rakiety, które spadły na terytorium Izraela w pobliżu miasta Beer Szewa na południu kraju, nie powodując ofiar. W odpowiedzi przeprowadzono odwetowe ataki z powietrza na _ pozycje terrorystów _. Armia oskarżyła palestyńskich bojowników o naruszenie rozejmu oraz zapewniła, że utrzymuje _ zdolności obronne i ofensywne w celu reagowania na ponowioną agresję _.

Przedstawiciele Hamasu podali, że izraelskie pociski spadły na niezamieszkane tereny w Strefie Gazy.

Palestyński Hamas nie przyznał się do złamania rozejmu. Agencja AP zauważa jednak, że na krótko przed palestyńskim ostrzałem rzecznik Hamasu Fawzi Barhum powiedział: _ Jeśli Netanjahu nie rozumie języka polityki w Kairze, to my wiemy jak sprawić, żeby zrozumiał _.

Do zbrojnych incydentów doszło mimo obowiązującego 24-godzinnego zawieszenia broni, które wygasa o godz. 23 czasu polskiego i stanowi przedłużenie pięciodniowego rozejmu wynegocjowanego przez delegacje izraelską i palestyńską przy mediacji Egiptu.

bEifFWlp

Od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło według źródeł palestyńskich ponad 2 tys. Palestyńczyków, w tym wiele kobiet i dzieci, a ponad 10 tys. zostało rannych. Po stronie Izraela śmierć poniosło 67 osób, w tym 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału własnej armii.

Czytaj więcej w Money.pl
Netanjahu: "Nie będzie zawieszenia broni" _ - Nie zaakceptujemy trwałego zawieszenia broni, jeśli nie będzie ono zawierać konkretnej odpowiedzi na nasze potrzeby bezpieczeństwa _ - uprzedził premier Benjamin Netanjahu.
Kto kontroluje izraelską bronią atomową? Według Ligi izraelską broń nuklearną należy poddać kontroli Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA).
Ostrzał rakietowy na 2h przed końcem rozejmu Są ofiary: zabite dziecko i dwoje rannych. Hamas niezwłocznie zdementował tę informację.
bEifFWlK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)