Notowania

wojna w strefie gazy
02.08.2014 16:12

Wojna w Strefie Gazy. Tragiczny bilans walk

Małoletni stanowią ok. 30 proc. cywilnych ofiar śmiertelnych - podał UNICEF, zastrzegając że dysponuje jedynie danymi szacunkowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Co najmniej 296 palestyńskich dzieci zginęło od rozpoczęcia 8 lipca przez wojska izraelskie ataków skierowanych przeciwko radykałom z ugrupowania Hamas - poinformował Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF).

Wskutek bombardowań i ostrzałów izraelskich od 8 lipca do 2 sierpnia w Strefie Gazy zginęło 187 palestyńskich chłopców i 109 dziewczynek, przy czym co najmniej 203 dzieci nie skończyło 12 lat - sprecyzowała organizacja.

Małoletni stanowią ok. 30 proc. cywilnych ofiar śmiertelnych - podał UNICEF, zastrzegając że dysponuje jedynie danymi szacunkowymi. Od początku izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy śmierć poniosło ponad 1600 Palestyńczyków, w większości cywilów.

Odpowiedzialnością za tak wysoką liczbę ofiar Izrael obarcza palestyński Hamas, oskarżając go o wykorzystywanie ludności cywilnej jako żywych tarcz.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozejm w Gazie to fikcja! Oto dowód Zawieszenie miało obowiązywać do niedzieli. O rozejm w trwającym ponad trzy tygodnie konflikcie apelowały ONZ i Stany Zjednoczone.
Gaza bombardowana. Hamas: Rozejm? Bzdura! Izraelskie lotnictwo wznowiło intensywne bombardowania. Pociski padają na północną część palestyńskiej enklawy.
Tragiczny bilans walk w Gazie. "Najcięższa noc" Miniona noc była dla mieszkańców palestyńskiej enklawy jedną z najcięższych od początku operacji Izraela
Tagi: wojna w strefie gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz