Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
28.07.2012 08:21

Wojna w Syrii. Dyktator użyje broni chemicznej?

- Trzeba podjąć kroki międzynarodowe w celu rozprawienia się z rosnącą ilością wojsk reżimu Baszara el-Asada wokół Aleppo i groźbami syryjskiego rządu użycia broni chemicznej - oświadczył Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

_ - Trzeba podjąć kroki międzynarodowe w celu rozprawienia się z rosnącą ilością wojsk reżimu Baszara el-Asada wokół Aleppo i groźbami syryjskiego rządu użycia broni chemicznej _ - oświadczył Turcji Recep Tayyip Erdogan.

_ - Koncentracja wojsk w Aleppo i niedawne oświadczenia związane z użyciem broni masowej zagłady to działania, wobec których nie możemy pozostać obserwatorami czy widzami _ - powiedział w Londynie szef tureckiego rządu podczas konferencji prasowej z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem.

_ - Kroki muszą być podjęte wspólnie w ramach Rady Bezpieczeństwa ONZ, Organizacji Współpracy Islamskiej, Ligi Arabskiej. I musimy pracować razem, aby opanować sytuację _ - podkreślił Erdogan.

Według Camerona Wielka Brytania i Turcja są zaniepokojone tym, że rząd Asada zamierza dokonać pewnych _ prawdziwie przerażających działań wokół i w mieście Aleppo _. _ - To byłoby całkowicie nie do przyjęcia. Ten reżim musi zrozumieć, że nie ma mandatu, jest w błędzie i musi przestać robić to, co robi _ - mówił brytyjski premier.

W poniedziałek syryjskie MSZ po raz pierwszy potwierdziło, że posiada broń chemiczną i zagroziło jej użyciem w przypadku _ agresji z zewnątrz _, lecz nigdy przeciwko swym obywatelom. Wcześniej pojawiały się doniesienia o przemieszczaniu przez Damaszek części tego arsenału.

Czytaj więcej w Money.pl
Turcja ostrzega Syrię. Do czego są zdolni? Minister spraw zagranicznych Turcji Ahmet Davutoglu oświadczył, że jego kraj nie pozwoli, by w północnej Syrii, w pobliżu granicy tureckiej, swoje bazy miały ugrupowania terrorystyczne.
Grożą Syrii interwencją. Będzie "nowa era" Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że jego kraj może podjąć działania przeciwko organizacjom terrorystycznym w północnej Syrii.
Rebelianci przejęli kontrolę nad granicami Syryjscy rebelianci dziś kontrolowali dwa z głównych trzech przejść granicznych z Irakiem, istotne dla zaopatrzenia ich w broń, i przejście graniczne z Turcją.
Tagi: wojna w syrii, turcja, syria, wojna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz