Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Eksplozja zniszczyła zajęty przez wojsko hotel w Aleppo

0
Podziel się:

Potężna eksplozja w Aleppo na północnym zachodzie Syrii zniszczyła dziś hotel, który siły reżimu prezydenta Baszara el-Asada wykorzystywały jako bazę wojskową.

zgliszcza hotelu
zgliszcza hotelu (PAP/EPA/SANA HANDOUT)
bEExwMbV

Potężna eksplozja w Aleppo na północnym zachodzie Syrii zniszczyła dziś hotel, który siły reżimu prezydenta Baszara el-Asada wykorzystywały jako bazę wojskową - poinformowała syryjska telewizja państwowa i aktywiści opozycji.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka rebelianci z Frontu Islamskiego podłożyli _ ogromną ilość _ materiałów wybuchowych w tunelu, który wykopali pod hotelem Charlton, i zdetonowali je zdalnie. Hotel został całkowicie zniszczony, są ofiary śmiertelne wśród żołnierzy.

Aleppo, największe miasto syryjskie i w przeszłości ważny ośrodek handlowy, od czasu wybuchu rebelii przeciwko syryjskiemu reżimowi jest podzielone na obszary kontrolowane przez rebeliantów i przez siły rządowe.

bEExwMbX

W ostatnich miesiącach syryjskie lotnictwo regularnie bombarduje części miasta opanowane przez rebeliantów; bojownicy ugrupowań opozycyjnych odpowiadają, ostrzeliwując z moździerzy dzielnice kontrolowane przez wojsko.

Czytaj więcej w Money.pl

bEExwMcy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)