Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Kofi Annan zamierza interweniować

0
Podziel się:

Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej, były sekretarz generalny
ONZ, Kofi Annan zamierza spotkać się z prezydentem Baszarem el-Asadem.

Wojna w Syrii. Kofi Annan zamierza interweniować
(PAP/EPA)

Specjalny wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej, były sekretarz generalny ONZ, Kofi Annan oświadczył w środę w Nowym Jorku, że zamierza _ stosunkowo szybko _ udać się do Syrii aby ocenić sytuację w tym kraju i spotkać się z prezydentem Baszarem el-Asadem.

Annan zaapelował do Asada aby włączył się do wysiłków podejmowanych przez ONZ i Ligę Arabską, które mają na celu położenie kresu krwawemu konfliktowi w Syrii.

_ - Spodziewam się udać się do Syrii w stosunkowo niedługim czasie. Apeluję do (prezydenta Asada) aby nie tylko podjął rozmowy ze mną, ale także włączył się do procesu, który rozpoczynamy _ - powiedział Annan po spotkaniu z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem.

_ - Moje przesłanie do Damaszku jest jasne: masakrom i przemocy musi być położony kres _ - podkreślił Annan. _ Musimy ułatwić udzielanie pomocy humanitarnej, zapewnić pomoc potrzebującym i razem z Syryjczykami doprowadzić do pokojowego rozwiązania _ - dodał.

Zobacz także: W SYRII CAŁY CZAS GINĄ LUDZIE. ZOBACZ RELACJĘ (Al Jazeera, ang):

Ban Ki Mun powiedział ze swej strony, że _ usilnie wzywa władze syryjskie do pełnej współpracy _. _ Raz jeszcze apeluję do nich aby pracowali na rzecz pokojowego i demokratycznego rozwiązania dla dobra narodu syryjskiego _ - oświadczył

Wczoraj na terytorium Syrii nie wpuszczono zastępczyni sekretarza generalnego ONZ ds. humanitarnych Valerie Amos, mimo wielokrotnych próśb kierowanych do rządu w Damaszku.

Rząd syryjski odrzucił petycję pani Amos, która zwróciła się o zezwolenie na wjazd do kraju, by ocenić sytuację humanitarną w Syrii i udzielić pomocy osobom potrzebującym.

Według oficjalnych danych ONZ, w ciągu 11 miesięcy represji wojsk rządowych wobec opozycji zginęło ponad 7500 osób.

O sytuacji w Syrii czytaj w Money.pl
Hillary Clinton wezwała żołnierzy do buntu Szefowa amerykańskiej dyplomacji zaapelowała do syryjskich żołnierzy, by nie wypełniali rozkazów atakowania przeciwników prezydenta Baszara el-Asada.
Uderzenie w Syrię? Merkel zapowiada... Niemiecka kanclerz: _ Liga Arabska zajęła mocne stanowisko w sprawie naruszania praw człowieka przez rząd Asada. Unia to popiera _.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)