Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
02.09.2013 15:43

Wojna w Syrii. ONZ o potężnych konsekwencjach konfliktu

Konflikt wewnętrzny w Syrii spowodował trwałe przemieszczenie 7 milionów jej mieszkańców, czyli niemal jednej trzeciej ludności kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Konflikt wewnętrzny w Syrii spowodował trwałe przemieszczenie 7 milionów jej mieszkańców, czyli niemal jednej trzeciej ludności kraju, a międzynarodowa pomoc dla tych uchodźców jest kroplą w morzu potrzeb - oświadczył wyższy funkcjonariusz ONZ.

W rozmowie z agencją AP przedstawiciel Urzędu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) na Syrię Tarik Kurdi powiedział, że pieniądze otrzymywane od państw-darczyńców pozwalają na pokrycie mniej niż jednej trzeciej niezbędnych wydatków.

Jak zaznaczył, od początku walk w marcu 2011 roku swe stałe miejsce zamieszkania musiało opuścić 7 mln Syryjczyków, z których 5 mln przebywa nadal na terytorium kraju, a 2 mln znalazło się w innych państwach.

Przed wybuchem obecnego konfliktu liczba ludności Syrii wynosiła około 23 mln. Powstanie przeciwko represyjnym rządom prezydenta Baszara el-Asada przekształciło się w faktyczną wojnę domową, która pociągnęła za sobą już ponad 100 tys. ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Francuski rząd nie chce głosowania ws. Syrii Francuski rząd nie powinien uginać się pod presją opozycji i zgodzić na głosowanie w parlamencie w sprawie ewentualnej interwencji zbrojnej w Syrii.
Reżim Asada prosi o pomoc. Sprawdź, kogo Syryjski rząd zwrócił się do sekretarza generalnego ONZ, aby zapobiegł wszelkiej agresji na Syrię.
Tak Izrael skomentował decyzję Obamy Prezydent Izraela Szimon Peres wyraził poparcie dla prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, który zwrócił się do Kongresu USA o zatwierdzenie operacji militarnej w Syrii.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz