Notowania

wojna w syrii
23.10.2012 14:09

Wojna w Syrii przeniesie się do innych krajów?

Pocisk przeciwlotniczy wystrzelony z terytorium Syrii uderzył w ośrodek zdrowia w tureckiej prowincji Hatay. Na razie nie ma doniesień o ofiarach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

*Pocisk przeciwlotniczy wystrzelony z terytorium Syrii uderzył w ośrodek zdrowia w tureckiej prowincji Hatay. Na razie nie ma doniesień o ofiarach - poinformowała telewizja CNN Turk. *

Biuro gubernatora okręgu Reyhanli podało, że nie posiada informacji na temat najnowszego incydentu na granicy syryjsko-tureckiej.

W ostatnich tygodniach Turcja wzmocniła ochronę 900-kilometrowej granicy z Syrią na skutek ponawianego ostrzału ze strony syryjskiej. W jednym z ataków, na miejscowość Akcakale zginęło pięć osób, a kilkanaście odniosło obrażenia.

W reakcji parlament Turcji zezwolił siłom zbrojnym na prowadzenie operacji militarnych poza granicami kraju, jeśli rząd uzna to za konieczne.

Szef sztabu sił zbrojnych Turcji gen. Necdet Ozel zapowiedział już, że armia będzie odpowiadać _ z większa siłą _, jeśli na terytorium tureckim w dalszym ciągu będą lądować pociski wystrzeliwane z innych państw.

Powtarzające się incydenty na pograniczu syryjsko-tureckim wywołały największe napięcie w stosunkach między Ankarą a Damaszkiem od czasu, gdy w Syrii wybuchł konflikt wewnętrzny w marcu 2011 roku. Podsyca to także obawy, że Turcja i inne państwa regionu mogą zostać wciągnięte w syryjską wojnę.

Czytaj więcej w Money.pl
Do tego kraju uciekło najwięcej Syryjczyków W Libanie jest już ponad 100 tys. uchodźców z Syrii, uciekających przed trwającym od marca zeszłego roku konfliktem wewnętrznym do krajów ościennych.
Dyktator ogłasza amnestię. Ich ona nie obejmie Prezydent Syrii Baszar el-Asad ogłosił powszechną amnestię, wyłączając z niej terrorystów.
Syria zakłóca transmisje BBC i France 24 Istnieją podejrzenia, że Syria zakłóca satelitarne transmisje stacji BBC, France 24, Deutsche Welle i Głos Ameryki.
Tagi: wojna w syrii, syria, wojna, turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz