Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
02.08.2012 10:15

Wojna w Syrii. Rebelianci atakują lotnisko

Syryjscy rebelianci zaatakowali lotnisko wojskowe w Menagh, 30 km na północny zachód od Aleppo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SINAN GUL/ANADOLU AGENCY)

Syryjscy rebelianci zaatakowali lotnisko wojskowe w Menagh, 30 km na północny zachód od Aleppo. To stamtąd startują śmigłowce szturmowe i samoloty, które przypuszczają ataki na to drugie co do wielkości miasto w Syrii.

_ Lotnisko wojskowe w Menagh zostało ostrzelane przez czołg przechwycony przez rebeliantów w poprzednich operacjach _ - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Korespondent AFP poinformował, że słyszał odgłosy ostrzału.

Rzecznik ONZ Martin Nesirky oświadczył w środę, że według misji ONZ w Syrii rebelianci w Aleppo weszli w posiadanie broni ciężkiej, w tym czołgów. W mieście tym od kilku dni toczą się bezprecedensowe walki między siłami reżimowymi a rebeliantami. Armia prowadzi w Aleppo kontrofensywę mającą na celu wyparcie rebeliantów z opanowanych przez nich dzielnic.

Według obserwatorów regularne siły syryjskie do ostrzeliwania Aleppo wykorzystują myśliwce.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam zabito 43 osoby. Część to egzekucje Tyle osób poniosło śmierć na przedmieściach Damaszku w ataku syryjskich sił bezpieczeństwa. Niektórych z nich stracono w egzekucjach.
Po obaleniu prezydenta zajmą inne kraje? Rosnąca rola dżihadystów w syryjskim powstaniu oznacza, że nawet po obaleniu reżimu prezydenta Baszara el-Asada aktywność partyzancka może się w Syrii utrzymać.
Tagi: wojna w syrii, syria, wojna, armia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz