Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Rebeliantów amnestia nie obejmie

0
Podziel się:

Prezydent Syrii Baszar el-Asad ogłosił powszechną amnestię, wyłączając z niej terrorystów.

Wojna w Syrii. Rebeliantów amnestia nie obejmie
(AP/Fotolink/East News)

Prezydent Syrii Baszar el-Asad ogłosił powszechną amnestię, wyłączając z niej _ terrorystów _ - podała państwowa telewizja syryjska. Reżim Asada nazywa _ terrorystami _ rebeliantów, z którymi walczy od marca 2011 roku.

Szef państwa _ zadekretował amnestię powszechną obejmującą przestępstwa popełnione przed 23 października _ 2012 roku, ale nie dotyczy ona przestępstw popełnionych przez _ terrorystów _. Amnestia nie dotyczy również _ przestępców ukrywających się _, chyba że sami oddadzą się w ręce sprawiedliwości - podała telewizja.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka od wybuchu rewolty w połowie marca zeszłego roku w Syrii poniosło śmierć około 34 tys. osób, zatrzymano kilkadziesiąt tysięcy, kilka tysięcy zaginęło w reżimowych więzieniach, a zdezerterować usiłowały tysiące żołnierzy wojsk reżimowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Syria zakłóca transmisje BBC i France 24 Istnieją podejrzenia, że Syria zakłóca satelitarne transmisje stacji BBC, France 24, Deutsche Welle i Głos Ameryki.
Znani Francuzi wzywają do interwencji w Syrii W ich opinii postawa Zachodu wobec Syrii przypomina sytuację z Hiszpanii w 1936 roku, kiedy demokracje hańbiły się swoją neutralnością, podczas gdy Mussolini i Hitler udzielili pomocy puczystom generała Franco.
Bomby kasetowe spadły na miasto. Z cyrylicą Siły powietrzne rządowych wojsk syryjskich zrzuciły bomby kasetowe na Maarrat an-Numan.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)