Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojsko chce sprzedać najstarszą część Fortu Traugutta

0
Podziel się:

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż zlokalizowaną w centrum Warszawy działkę z wieżą artyleryjską będącą najstarszą częścią Fortu Traugutta.

Wojsko chce sprzedać najstarszą część Fortu Traugutta
(amw.com.pl)

Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż zlokalizowaną w centrum Warszawy działkę z wieżą artyleryjską będącą najstarszą częścią Fortu Traugutta. Przetarg zaplanowano na początek sierpnia.

Wpisana do rejestru zabytków nieruchomość zlokalizowana jest Śródmieściu przy ul. Międzyparkowej, w rejonie ulic Słomińskiego i Bonifraterskiej. Obiekt znajdujący się na jej terenie powstał w 1834 r. Dwukondygnacyjny budynek zbudowany na planie niepełnego pierścienia od góry obsypany jest ziemią; ma wewnętrzny kolisty dziedziniec zamknięty murem z bramą wjazdową.

Budowla składa się z kilkudziesięciu pomieszczeń o funkcji biurowej, magazynowej i użytkowej. Większość z nich jest przechodnia, jedynie kilka stanowi osobne pokoje. Pomieszczenia mają łukowe sklepienia, w oknach zamontowane są kraty.

Nieruchomość do grudnia 2010r. wykorzystywana była jako Archiwum Wojskowe, obecnie jest nieeksploatowana. Budynek wieży ma 1.610 m2 powierzchni użytkowej i kubaturę 19.077 m3; działka liczy 0,2313 ha.

Cena wywoławcza nieruchomości to 4,5 mln zł netto. Nabywcy udzielona zostanie 50 proc. bonifikata od wylicytowanej ceny z tytułu wpisu do rejestru zabytków.

Fort Aleksieja (Traugutta) to jeden z Fortów Cytadeli Aleksandrowskiej, stanowiącej trzon Twierdzy Warszawa. Wzniesiona w latach trzydziestych i czterdziestych XIX wieku Cytadela, spełniała głównie funkcje więzienne. Obecnie Fort znajduje się na terenie parku sportowego im. Kusocińskiego. Jest jedynym z umocnień wokół Cytadeli, które zachowało części swojego układu ziemnego.

Czytaj więcej o sytuacji w Warszawie w Money.pl
Awaria trakcji. Tramwaje stanęły w centrum Po tym jak zerwała się sieć trakcyjna, tramwaje nie jeżdżą w środę po południu Al. Jerozolimskimi, al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego; nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia - poinformował PAP rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Michał Powałka.
Zmiany na kolei. To zostanie po Euro 2012 Ponieważ w pociągach Kolei Mazowieckich nie ma kasowników, pasażer z biletem jednorazowym lub czasowym po wejściu do pociągu powinien iść do kierownika składu w pierwszym wagonie.
Oddadzą 40 mld złotych za komunistów? Na mocy dekretu Bieruta, na własność władz Warszawy przeszło około 40 tysięcy prywatnych gruntów. PO szykuje projekt reprywatyzacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)