Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wotum nieufności dla Arłukowicza. "Minister się nie wykazał"

0
Podziel się:

Jeżeli chodzi o reformowanie systemu ochrony zdrowia - nie widać konkretnych działań ministra - komentują eksperci.

Wotum nieufności dla Arłukowicza. "Minister się nie wykazał"
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Do trzech razy sztuka. Opozycja już trzeci raz w tej kadencji domaga się odwołania Bartosza Arłukowicza. Złożenie wniosku o wotum nieufności dla ministra zdrowia zapowiedzieli posłowie PiS. Powodem jest propozycja resortu wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Zdaniem eksperta ochrony zdrowia Jerzego Gryglewicza, dyskusja o ubezpieczeniach zdrowotnych toczy się od lat. Rynek takich usług już istnieje i trzeba go uregulować. Już ponad milion osób ma abonamenty medyczne.

Jerzy Gryglewicz uważa, że minister zdrowia nie wykazał się na razie w reformowaniu systemu ochrony zdrowia, ale ma na swoim koncie sukcesy - do których można zaliczyć program leczenia niepłodności metodą in vitro. - _ Natomiast jeżeli chodzi o reformowanie systemu ochrony zdrowia - nie widać konkretnych działań ministra. Trudno ocenić, czy to źle czy dobrze. Czasem brak zmiany jest lepsze niż dokonanie takich zmian, które powodują zamieszanie i chaos _ - podkreślił Gryglewicz.

Sejm zajmie się wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia na posiedzeniu w styczniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny minister Tuska pożegna się ze stanowiskiem? Krytycznie ocenia go nie tylko PiS, ale również politycy SLD, Twojego Ruchu i Solidarnej Polski.
Minister zdrowia złożył studentom obietnicę Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział w Szczecinie podczas inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, że będzie działać na rzecz ułatwienia dostępu do specjalizacji lekarskich.
Cichocki ma prośbę do Arłukowicza Szef kancelarii premiera chce, by minister spotkał się on z przedstawicielami Naczelnej Rady Lekarskiej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)