Notowania

msw
20.01.2010 18:35

Wrocław chce pozwać Mostostal Warszawa za stadion

Miasto będzie się domagać od firmy 70 mln zł odszkodowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Wrocław chce pozwać Mostostal Warszawa - firmę, która stała na czele konsorcjum budującego stadion na mistrzostwa Europy w 2012 r. Miasto będzie się domagać od firmy 70 mln zł odszkodowania. O pozwie sądowym przeciwko Mostostalowi Warszawa poinformował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. *

_ - Mostostal Warszawa wykonał wrogi gest wobec nas i dlatego też zdecydowaliśmy się wystąpić o odszkodowanie _ - zapowiedział prezydent.

Tymczasem w oświadczeniu wydanym w środę przez Mostostal, firma zadeklarowała, że zamierza skorzystać z wszelkich przysługujących mu środków ochrony prawnej, żeby bronić swoich interesów, dobrego imienia i wizerunku.

W poniedziałek władze Wrocławia podpisały umowę z firmą Max Boegl - nowym wykonawcą stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 r. Ma ona wybudować obiekt do końca czerwca 2011 roku.

Na stanowisku generalnego wykonawcy Max Boegl zastąpił polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa, któremu miasto wypowiedziało umowę 30 grudnia 2009 roku. Umowę wypowiedziano ponieważ, jak mówił Dutkiewicz, konsorcjum nie było w stanie zakończyć budowy stadionu w wyznaczonym terminie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wrocław nie chce do sądu, negocjuje ws. stadionu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wroclaw;nie;chce;do;sadu;negocjuje;ws;stadionu,197,0,576453.html )
* [ Wrocław domaga się od Mostostalu 72 milionów złotych ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wroclaw;domaga;sie;od;mostostalu;72;milionow;zlotych,72,0,572744.html )** **
Tagi: msw, mostostal warszawa, wrocław, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz