Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocław chce pozwać Mostostal Warszawa za stadion

0
Podziel się:

Miasto będzie się domagać od firmy 70 mln zł odszkodowania.

Wrocław chce pozwać Mostostal Warszawa za stadion
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wrocław chce pozwać Mostostal Warszawa - firmę, która stała na czele konsorcjum budującego stadion na mistrzostwa Europy w 2012 r. Miasto będzie się domagać od firmy 70 mln zł odszkodowania. O pozwie sądowym przeciwko Mostostalowi Warszawa poinformował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

_ - Mostostal Warszawa wykonał wrogi gest wobec nas i dlatego też zdecydowaliśmy się wystąpić o odszkodowanie _ - zapowiedział prezydent.

Tymczasem w oświadczeniu wydanym w środę przez Mostostal, firma zadeklarowała, że zamierza skorzystać z wszelkich przysługujących mu środków ochrony prawnej, żeby bronić swoich interesów, dobrego imienia i wizerunku.

W poniedziałek władze Wrocławia podpisały umowę z firmą Max Boegl - nowym wykonawcą stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 r. Ma ona wybudować obiekt do końca czerwca 2011 roku.

Na stanowisku generalnego wykonawcy Max Boegl zastąpił polsko-greckie konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa, któremu miasto wypowiedziało umowę 30 grudnia 2009 roku. Umowę wypowiedziano ponieważ, jak mówił Dutkiewicz, konsorcjum nie było w stanie zakończyć budowy stadionu w wyznaczonym terminie.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)