Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocławskie autobusy Volvo trafią na rynek niemiecki

0
Podziel się:

Wrocławskie zakłady Volvo dostarczą do Berlina 37 autobusów miejskich Volvo 7000. Kolejne 30 autobusów z Wrocławia trafi do innych niemieckich miast

bEUeICqd

- poinformowała Kamila Konopka z Volvo Polska.

Dostawy do Berlina rozpoczną się w połowie tego roku. Odbiorcą będzie największy przewoźnik w stolicy Niemiec, firma Berliner Verkehrsbetriebe (BVG).

Przetarg na dostawę autobusów dla berlińskiego przewoźnika był jednym z największych w ubiegłym roku w Europie. Koncern Volvo dostarczy 37 autobusów Volvo 7000, autobusy przekażą również Mercedes i polska firma Solaris. Autobusy Volvo z Wrocławia jeżdżą już po ulicach kilku niemieckich miast, np. Augsburga, Chemnitz czy leżącego w pobliżu Frankfurtu Urberacher.

bEUeICqf

Obecnie produkowanych jest 18 autobusów Volvo 7000 napędzanych gazem ziemnym (CNG) dla przewoźnika z Saalfeld, wkrótce rozpocznie się również produkcja 12 autobusów dla Aachen.

Fabryka we Wrocławiu jest największym w Europie zakładem produkującym autobusy Volvo. Tylko we Wrocławiu produkuje się autobusy miejskie Volvo 7000 i Volvo 7000 przegubowe. Centrum Przemysłowe Volvo we Wrocławiu zatrudnia około tysiąca osób.

Autobusy miejskie Volvo znajdują się w taborze wielu przewoźników w Polsce Służą także w transporcie publicznym w wielu krajach Europy. Głównymi rynkami zbytu są: Szwajcaria, Francja, Niemcy, Włochy, Szwecja, Austria.

We Wrocławiu produkowane są także podwozia do autobusów piętrowych, które wykorzystywane są do budowy autobusów w Hong- Kongu i Singapurze.

bEUeICql

Volvo Bus Corporation to drugi na świecie producent autobusów o masie powyżej 12 ton.

bEUeICqG
motoryzacja
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)