Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samochody
07.10.2009 09:13

Wrzesień rekordowy dla polskich dilerów samochodów

Sprzedaż aut wzrosła w tym miesiącu o ponad 18 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lorentey/CC/Flickr)

Sprzedaż nowych samochodów we wrześniu wzrosła o 8,14% w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Sprzedało się ich w naszym kraju 24 991 sztuk.

_ - Łącznie w okresie trzech kwartałów z salonów wyjechało 239 612 samochodów, o 1,7% więcej niż w analogicznym okresie 2008 roku _ - czytamy w raporcie firmy Samar, monitorującej rynek motoryzacyjny.

Samar podał, że w porównaniu do sierpnia, sprzedaż wzrosła o 18,6%. Wynik września zawiera również zakupione przez przedsiębiorców auta z homologacją ciężarową. Analitycy zaznaczają, że to m.in. dzięki ich rosnącej popularności Polska wciąż utrzymuje pozytywny trend sprzedaży.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach liczba samochodów zadeklarowanych jako sprzedane znacznie odbiega od liczby aut zarejestrowanych. Do końca września poza granice Polski wyjechało już co najmniej 42 tys. aut, tyle bowiem wynosi różnica między raportowaną sprzedażą a rejestracjami w pierwszych trzech kwartałach 2009 r. Różnica ta ciągle rośnie, co oznacza, że coraz więcej samochodów jest sprzedawanych za granicę.

Samar podał, że liderem miesięcznej sprzedaży jest Skoda, której samochody znalazły we wrześniu 3 438 nabywców, czyli o 892 aut więcej niż rok wcześniej. Drugi rezultat miesiąca - w wysokości 2 461 aut - uzyskał Fiat. Na trzeciej pozycji jest Ford z wynikiem 2 230 aut, czyli aż o 75,3% więcej niż rok wcześniej.

Raport Money.pl
*Mimo kryzysu chcemy kupować auta * Co trzeci internauta Money.pl chce w tym roku kupić samochód. Blisko jedna piąta spośród tych, którzy to deklarują, myśli o nowym modelu. Czytaj w Money.p
Tagi: samochody, sprzedaż, rośnie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz