Notowania

kryzys w polsce
21.05.2012 10:08

Wskaźnik Dobrobytu spada. Czytaj komentarz

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję społeczeństwa, w maju spadł o 1,6 pkt wobec kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Svlumagraphica/Dreamstime)

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję społeczeństwa, w maju spadł o 1,6 pkt wobec kwietnia - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

_ Drugi raz w tym roku wskaźnik stracił tak znaczną wartość. Ostatnio miało to miejsce w lutym br. Od ponad roku wskaźnik znajduje się w trendzie spadkowym. W tym miesiącu najsilniejszy negatywny wpływ na jego notowania miał spadek wynagrodzeń. W ujęciu realnym trzeci miesiąc z rzędu roczne tempo wzrostu wynagrodzeń było ujemne. Przy utrzymującej się wysokiej inflacji gospodarstwa domowe w coraz większym stopniu odczuwają spadek swej siły nabywczej. _

_ _

_ Z nieco mniejszą siłą, ale również negatywnie oddziałuje sytuacja na rynku pracy. Zatrudnienie, po wyeliminowaniu wpływu czynników sezonowych zmniejszyło się o 0,1 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. W konsekwencji słabnąca dynamika wynagrodzeń oraz zatrudnienia przy utrzymującej się wysokiej dynamice cen przekłada się na spadek funduszu płac, co grozi ograniczeniem konsumpcji _ - napisano.

Czytaj więcej o konsumpcji w Polsce
Z pracą będzie trochę lepiej. Oto sygnał Wskaźnik Rynku Pracy w kwietniu ponownie wzrósł.
Te święta będą chudsze. Biedniejemy 500 złotych, tyle na Wielkanoc wydało trzy czwarte z nas. Święta będą skromniejsze, bo za te same pieniądze kupiliśmy mniej.
Tagi: kryzys w polsce, zakupy, dobrobyt, wskaźnik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz