Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wsparcie dla eksportu ze strony rządu. Na celowniku m.in. Azja

0
Podziel się:

Minister gospodarki w najbliższych tygodniach zaproponuje dodatkowy pakiet wspierający sektor małych i średnich firm.

Wsparcie dla eksportu ze strony rządu. Na celowniku m.in. Azja
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECASWWd

W 2014 roku chcemy utrzymać dynamikę wzrostu polskiego eksportu na poziomie 6 procent - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Ocenił, że dzięki temu na polskim rynku pojawi się więcej miejsc pracy.

Piechociński przypomniał na konferencji prasowej w kancelarii premiera, że w 2013 r. polski eksport wzrósł o 6 proc. _ - W 2014 r. chcemy utrzymać obecne 6 proc. wzrostu, ale oczywiście od większej podstawy _ - zaznaczył.

Wicepremier dodał, że rząd, chcąc wesprzeć polski eksport, będzie intensyfikował działania dyplomatyczne m.in. w państwach afrykańskich. Dodał, że wzrost wymiany handlowej powinien także nastąpić w przypadku państw azjatyckich takich jak, np. Korea czy Japonia.

bECASWWf

Piechociński poinformował, że w najbliższych tygodniach zaproponuje dodatkowy pakiet wspierający sektor małych i średnich przedsiębiorstw, który przełoży się również na wzrost eksportu. _ - To pozwoli mieć nie tylko większe dochody w gospodarstwach domowych, ale też samorządów, budżetu centralnego i da nowe miejsca pracy _ - ocenił.

Minister zapewnił także, że ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE), zostanie szybko skierowana do parlamentu. Poinformował, że w czwartek ustawa stanie na Komitecie Stałym Rady Ministrów.

_ - Wyciągnęliśmy wnioski z błędów, które w zakresie odnawialnych źródeł energii popełnili nasi sąsiedzi (...) To, co proponujemy, to posadowienie energetyki odnawialnej o własne surowce. Maksymalna koncentracja na własnych technikach i technologiach. Rozproszone, przyjazne OZE, konkurencyjne, ale jednocześnie niskokosztowe z punktu widzenia stałego dopłacania _ - powiedział Piechociński.

Wicepremier dodał, że rozwijana w Polsce będzie także konwencjonalna energetyka. Przypomniał, że rozbudowane zostaną bloki energetyczne w Opolu, Kozienicach i Jaworznie.

bECASWWl

Czytaj więcej w Money.pl

bECASWWG
oze
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)